Генеральне консульство України в Гамбурзі

, Київ 03:58

Консульський облік

Я вже отримала Niederlassungserlaubnis та хочу стати на постійний консульський облік. Що потрібно для цього зробити?

На постійний консульський облік приймаються громадяни, які за українським законодавством оформили дозвіл на постійне проживання за кордоном (ПМЖ), виписалися з України, здали внутрішній паспорт на знищення  та мають у закордонному паспорті  ось такий штамп:

Постійне проживання у ФРН

У разі відсутності у Вашому паспорті такого штампу, Ви можете подати до Генконсульства документи щодо постановки на тимчасовий консульський облік.

Я перебуваю на постійному обліку в Генконсульстві з 2003 року. Я переїхав до Берліна. Чи потрібно мені зніматися з обліку?

Громадяни, які переїхали до консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи у Німеччині повинні зніматися з обліку у Генконсульстві.

Якщо Ви вже, наприклад, проживаєте в Берліні, не знялися з обліку у Генконсульстві та маєте намір стати на облік у Посольстві (у межах консульського округу якого Ви тепер проживаєте), Ви можете звертатися до нього з клопотанням щодо взяття на постійний консульський облік. Посольство у день взяття Вас на облік повідомить Генконсульство про необхідність зняття Вас з обліку у Генконсульстві.

У разі, якщо Ви не плануєте ставати на облік у Берліні, Ви повинні надіслати на адресу Генконсульства паспорт разом з відповідною  заявою та промаркований конверт зі зворотною адресою, або особисто прибути до Генконсульства у прийомні години консульського відділу для зняття з обліку.

Я хочу надіслати документи щодо постановки на облік поштою. Чи обов’язково надсилати сам паспорт, адже він може загубитися?

Відмітка про взяття на консульський облік проставляється у сам паспорт. У разі надсилання неповного комплекту документів на консульський облік, справа повертається заявнику без розгляду з відповідними зауваженнями.

Я тиждень тому надіслав до Генконсульства документи на консульський облік. Коли мені повернуть мій паспорт?

Обробка документів поштою  триває до місяця.

Я перебуваю на обліку в Генконсульстві. Я змінила адресу. Чи потрібно про це повідомляти Генконсульство?

Якщо Ви перебуваєте на обліку у Генконсульстві та змінили адресу, Ви повинні заповнити та подати  до  Генконсульства особисто або надсилати поштою заяву встановленої форми.

Докладена до Вашої заяви копія довідки про прописку  полегшить обробку зміни Вашої адреси.

ПИТАННЯ НОТАРІАТУ

Чи можу я оформити довіреність поштою? У мене маленька дитина і ми проживаємо за 300 кілометрів від Гамбурга. Якщо ні, то чи може довіреність від мого імені оформити мій чоловік?

За вчиненням нотаріальних дій громадяни звертаються виключно особисто.

У разі неможливості особистого прибуття до Генконсульства для посвідчення довіреності, для учинення нотаріальної дії Ви можете звернутися до будь-якого німецького нотаріуса.

Звертаючись до німецького нотаріуса, пам’ятайте про таке:

 • за українським законодавством при  посвідченні довіреностей та заяв нотаріусом встановлюється особа і з’ясовується обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб, які звернулися за послугами (тобто посвідчувальний напис нотаріуса повинен містити слова: особу встановлено, дієздатність перевірено);
 • будь-який німецький документ може бути прийнятий на території України за умови його засвідчення штампом «Апостиль» тобто після посвідчення німецьким нотаріусом Вашого підпису на заяві чи довіреності, Вам потрібно звернутися до відповідного земельного суду (Landgericht) для засвідчення заяви чи довіреності «Апостилем»;
 • зразок заяви або довіреності варто отримати від органу чи установи, до якого подаватиметься заява чи довіреність, у цьому випадку текст міститиме максимально необхідний обсяг повноважень, і Ви зможете уникнути у подальшому непотрібних непорозумінь;
 • текст заяви чи довіреності варто викладати двома мовами: українською і німецькою, це надасть змогу німецькому нотаріусу зрозуміти суть нотаріальної дії та дозволить Вам зекономити кошти на здійсненні перекладу тексту заяви чи довіреності присяжним перекладачем.

Скільки коштує посвідчення заяви або довіреності?

Загальна вартість оформлення нотаріальної заяви становить 35 євро: 30 євро за посвідчення підпису та 5 євро за надання технічних послуг (підготовка проекту заяви).

Вартість оформлення довіреності коливається від 70 євро до 95 євро, залежно від предмету довіреності. Також при посвідченні довіреностей майнового характеру враховується, ким довірена особа доводиться особі, яка видає довіреність.

Якщо довірена особа є дитиною, другим з подружжя або батьком чи матір’ю і спорідненість доведена шляхом пред’явлення оригіналу свідоцтва про одруження, про народження, про переміну прізвища тощо – застосовується пільговий тариф. Наприклад: посвідчення довіреностей на право користування і розпорядження майном дітям, другому з подружжя, батькам коштує 30 євро, іншим особам – 55 євро.

За підготовку проекту довіреності стягується 5 євро (надання технічних послуг).

Також слід враховувати, що будь-яка нотаріально посвідчена довіреність підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей (ЄРД).

У зв’язку з відсутністю у закордонних дипломатичних  установ доступу до згаданого реєстру, підпис заявника на заяві про реєстрацію довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей повинен бути нотаріально посвідчений.

Вартість оформлення нотаріальної заяви про реєстрацію довіреності у ЄРД становитиме 35 євро (30 євро посвідчення підпису, 5 євро технічні послуги).

Підсумовуємо: вартість оформлення довіреності товаришу на продаж квартири становитиме 95 євро: 55 євро  – посвідчення довіреності, 5 євро – проект довіреності, 30 євро – посвідчення заяви про реєстрацію довіреності, 5 євро – проект заяви про реєстрацію довіреності.

Якщо Ви не певні, яку суму Вам сплачувати, надішліть нам електронного листа з позначкою «вартість довіреності», при цьому детально описавши, про що йтиметься у довіреності, або спочатку отримайте консультацію у консульського працівника та отримайте платіжне направлення з відповідною сумою.

Нотаріальні послуги надаються виключно після сплати відповідної суми на рахунок Генконсульства. При сплаті консульського збору у банку готівкою до Генконсульства подається оригінал банківської квитанції, завірений підписом працівника банку та печаткою банку. При сплаті консульського збору з власного рахунку до Генконсульства подається виключно оригінал видрукованого на банківському терміналі витягу з рахунку (Kontoauszug).

Що потрібно для оформлення нотаріальної заяви?

Для оформлення нотаріальної заяви (згоди на оформлення дитині паспорта або виїзд дитини з України, прийняття або відмова від спадщини тощо) потрібно особисто прибути до Генконсульства у прийомні години консульського відділу (Пн.,Ср.,Пн. – з 9.00 до 12.45, Вт. – з 14.00 до 17.45).

При собі необхідно мати: дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними, заповнену заяву на оформлення нотаріальної заяви та квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 35 євро ( якщо у Вас є готовий для посвідчення проект заяви, наданий Вам українським нотаріусом, Ви сплачуєте 30 євро за посвідчення підпису. Проект заяви потрібно подавати також і в електронному вигляді).

Я хочу укласти у Німеччині шлюб. Мені потрібна Ledigkeitsbescheinigung/ Familienstandbescheinigung. Що потрібно для оформлення необхідного мені документу?

Для оформлення нотаріальної заяви щодо сімейного стану потрібно особисто прибути до Генконсульства у прийомні години консульського відділу (Пн.,Ср.,Пн. – з 9.00 до 12.45, Вт. – з 14.00 до 17.45).

При собі необхідно мати: дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними, заповнену заяву на оформлення заяви та квитанцію про сплату консульського збору у розмірі 35 євро.

Які документи потрібно подати для оформлення нотаріальної довіреності?

Для оформлення нотаріальної довіреності потрібно особисто прибути до Генконсульства у прийомні години консульського відділу (Пн., Ср., Пн. – з 9.00 до 12.45, Вт. – з 14.00 до 17.45).

При собі необхідно мати:

 • дійсний закордонний паспорт, копію першої сторінки з персональними даними
 • заповнену українською мовою заяву на оформлення довіреності
 • при посвідченні довіреностей майнового характеру – оригінал та копію ідентифікаційного номера
 • при посвідченні довіреності майнового характеру на дітей, батьків або другого з подружжя – оригінали та копії докуметів, які підтверджують спорідненість
 • квитанцію про сплату консульського збору

Рекомендуємо у разі звернення за посвідченням довіреностей щодо продажу майна також мати принаймні копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, технічний паспорт тощо).

 


Генеральне консульство України в Гамбурзі (Федеративна Республіка Німеччина)
Керівник: Тарасюк Оксана Борисівна
Генеральний консул України в Гамбурзі
Адреса: Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 40) 22949810, (+49 152) 190 77 502 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 40) 22949813
Ел. пошта: gc_deg@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://hamburg.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян: 

Понеділок, середа, п’ятниця: 9:00—12:45

Вівторок: 14:00 – 17:45 

Четвер: прийом за попереднім записом громадян, які мають вади фізичного здоров’я, та прийом громадян з питань реєстрації актів цивільного стану; проведення виїзних консульських обслуговувань, відвідання арештованих і хворих громадян України

Вихідні - субота, неділя

Прийом громадян, які потрапили у скрутне становище (ДТП, втрата документів тощо), ведеться і у позаприйомні години.

Межі консульського округу:

Федеральні землі:

   Шлезвіг-Гольштейн,

Гамбург,

   Бремен,

  Нижня Саксонія.

                    

 

Примітки:

Увага! В приміщенні ГКУ в Гамбурзі консульський збір можна сплатити Вашою банківською EC-карткою.

Банківські реквізити:

Generalkonsulat der Ukraine in Hamburg

IBAN: DE 33 200 40000 067 888 55 00

BIC: COBADEFFXXX

Commerzbank AG Hamburg

Генконсульство у соціальних мережах:
 


Генеральне консульство України в Мюнхені (Федеративна Республіка Німеччина)
Керівник: Ярмілко Юрій Анатолійович
Генеральний консул України в Мюнхені
Адреса: Lessing Strasse, 14, 80336 München. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 89) 55273718 (Канцелярія), (+49 160) 5121642 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 89) 55273755
Ел. пошта: gc_dem@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://munich.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години роботи:

Пн. – Пт., 8:30 – 18:00

Прийом громадян:

Понеділок, середа, п’ятниця: 09:00 – 12:45

Вівторок: 14:00 – 17:45

 

 

Четвер: проведення виїзних консульських обслуговувань, відвідання арештованих і хворих громадян України, а також усиновлених дітей;

прийом громадян та вхід до Генконсульства - по четвергах - здійснюється виключно за попереднім записом (gc_dem@mfa.gov.ua) та письмовим погодженням з консульською посадовою особою для громадян з особливими потребами (інваліди, вагітні, тяжкохворі).

Прийом громадян, які потрапили у скрутне становище (ДТП, втрата документів та необхідність невідкладного повернення в Україну, тощо), ведеться і у позаприйомні години.

 

 

Вихідні - субота, неділя.

Надання інформації з консульських питань:

     Телефон                         Питання

08955273725

 паспортні питання та  консульський облік громадян

Пн, Ср, Чт, Пт – з 16.00 до 17.00;

Вт – з 10.00 до 11.00

08955273717

 питання громадянства та оформлення постійного  місця проживання за кордоном

Пн, Ср, Чт, Пт – з 16.00 до 17.00;

Вт – з 10.00 до 11.00

 

 

 

08955273719

 питання оформлення свідоцтва на повернення в  Україну та реадмісія осіб

 

Пн, Ср, Чт, Пт – з 16.00 до 17.00;

Вт – з 10.00 до 11.00

У разі, якщо Вам не вдалося з’єднатися за телефоном, рекомендуємо надіслати електронного листа на адресу Генерального консульства України в Мюнхені: gc_dem@mfa.gov.ua

Пропонуємо також уважно ознайомитися з інформацією у розділі «Найчастіші запитання (FAQ)»

ВКРАЙ ВАЖЛИВО!!!

Генеральним консульством України в Мюнхені не опрацьовуватимуться телефонні дзвінки з прихованих (утаємничених) номерів телефонів та анонімні телефонні дзвінки.

При написанні електронних звернень (листів) прохання зазначати прізвище, ім’я та номер телефону (анонімні електронні звернення не опрацьовуються).   

Межі консульського округу:
Федеральні землі:
Баварія, Баден-Вюртемберг
Примітки:

Сплата консульського збору:

Передоплата / Vorkasse На місці / POS-Terminal *
IBAN DE41700202700659507544
BIC HYVEDEMMXXX
bei HypoVereinsbank München

 

*приймаються тільки дебетні картки;
  готівка та кредитні картки не приймаються

Генконсульство у соціальних мережах:

  


Генеральне консульство України у Дюссельдорфі
Керівник: Єгоров Владислав Євгенович
Генеральний консул України у Дюссельдорфі
Адреса: Immermannstraße 50, 40210 Düsseldorf. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 211) 93 65 42 11; (+49 176 2727 6043 - ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 211) 93 65 42 29
Ел. пошта: emb_de2@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян: Пн, Ср, Пт – з 09.00 до 12.45; 

                               Вт – з 14.00 до 17.45

Консультації за телефонами:

0211 93 65 42 11 Канцелярія  
0211 93 65 42 19 Загальні питання щодо роботи установи Пн – Пт з 09.00 до 13.00
0211 93 65 42 18 Консультація: паспортні та візові питання, консульський облік громадян Пн, Ср, Чт, Пт– з 16.00 до 17.00;Вт – з 10.00 до 11.00
0211 93 65 42 17 Консультація: питання виходу з громадянства України, питання визначення належності до громадянства України, набуття громадянства України за народженням Пн, Ср, Чт, Пт– з 16.00 до 17.00;Вт – з 10.00 до 11.00
0211 93 65 42 16 Консультація: питання ПМП, нотаріату, довідки про шлюбну правоспроможність, витребування документів, питання, пов'язані зі смертю громадян, питання РАЦС Пн, Ср, Чт, Пт– з 16.00 до 17.00;Вт – з 10.00 до 11.00

Четвер – за попереднім записом (+49 211 93 65 42 11): прийом громадян, які мають вади фізичного здоров’я, та прийом громадян з питань реєстрації актів цивільного стану; проведення виїзних консульських обслуговувань, відвідання арештованих і хворих громадян України.

Вихідні дні: субота, неділя

Межі консульського округу:
Федеральні землі:
Північний Рейн-Вестфалія
Примітки:

Реквізити для сплати консульського збору:

Generalkonsulat der Ukraine in Düsseldorf
IBAN: DE07 1004 0000 0260 9261 01
BIC: COBADEFFXXX
bei: Commerzbank, Filial Berlin 1

Генконсульство у соціальних мережах:


Генеральне консульство України у Франкфурті-на-Майні (Федеративна Республіка Німеччина)
Керівник: Польова Алла Валентинівна
Генеральний консул України у Франкфурті-на-Майні
Адреса: 60313, Frankfurt am Main, Vilbeler Strasse 29. Переглянути на мапі
Телефон: (+49 69) 29720920; (+49 176 23228951 +Viber - ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (+49 69) 29720929
Ел. пошта: gc_def@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://frankfurt.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години прийому: Пн, Ср, Пт - з 9:00 до 12:45,

                                       Вт - з 14:00 до17:45.

Четвер: прийом, у випадку такої можливості та за попереднім погодженням, громадян певних категорій (інваліди, тяжкохворі), а також прийом громадян з питань реєстрації актів цивільного стану; проведення виїзних консульських обслуговувань, відвідання арештованих і хворих громадян України

З 1 липня 2016 року прийом відбувається за онлайн-реєстрацією.

Зареєструватися на прийом: Termin vereinbaren

Вихідні дні  - субота, неділя (а також святкові та неробочі дні).

Прийом громадян, які подорожують у Німеччині та потрапили у скрутне становище (ДТП, втрата документів тощо), ведеться і у позаприйомні години.

Зміни у графіку прийому дивіться у розділах Анонси або Оголошення

Надання консультацій по телефону (для земель Гессен, Рейнланд-Пфальц та Саар; крім вихідних та святкових днів, відповідно до графіку):

+49(69) 29 72 090: Пн - 15.00-16.00,
                             Вт - 09.00-10.30,
                             Ср - 15.00-16.30,
                             Чт- 09.00-10.30, 15.00-16.00
                             Пт - 15.00-16.00

Не вдалося зателефонувати? Напишіть нам на електронну пошту gc_def@mfa.gov.ua або надішліть повідомлення у чат Messenger сторінки Генконсульства у соціальній мережі Facebook: . Також просимо перед зверненням до установи ознайомитися з відповідями консульських посадових осіб  на найчастіші запитання (FAQ).

Увага! Третьої середи кожного місяця (з 09.00 до 12.00) проводиться прийом громадян генеральним консулом А.В.Польовою.
Записатися на прийом до генерального консула можна:

 • по телефону (в години надання консультацій по телефону +49 (69) 29 72 090: Пн - 15.00-16.00, Вт - 09.00-10.30, Ср - 15.00-16.30, Чт- 09.00-10.30, 15.00-16.00, Пт - 15.00-16.00),
 • написавши на електронну адресу установи (gc_def@mfa.gov.ua)
 • або надіславши повідомлення у чат Messenger сторінки Генконсульства у соціальній мережі Facebook: 
Межі консульського округу:
Федеральні землі:
Гессен, Рейнланд-Пфальц, Саар
Примітки:

Сплата консульського збору:

Передоплата / Vorkasse На місці / POS-Terminal *
IBAN DE59 5004 0000 0606 6302 00
BIC COBADEFFXXX
bei Commerzbank Frankfurt/Main.

 

*приймаються тільки дебетні картки;
  готівка та кредитні картки не приймаються

Генконсульство у соціальних мережах: