Отримання документів про навчання та освіту
Опубліковано 09 травня 2022 року о 14:58

Отримання з ЄДЕБО 

інформації про навчання та документи про освіту


В Україні більше 10 років функціонує Єдина державна електронна база з питань освіти (далі - ЄДЕБО), серед основних функцій якої є, зокрема: облік документів у сфері загальної середньої, студентських (учнівських) квитків державного зразка тощо; забезпечення перевірки достовірності документів про освіту тощо.


Відповідно до вимог Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 червня 2018 року № 620, фізична особа повинна мати повний доступ до всієї інформації про себе, що міститься в ЄДЕБО.

З метою виконання вказаної вимоги на офіційному вебсайті ЄДЕБО за електронною адресою https://info.edbo.gov.ua реалізовано сервіс «Інформація про фізичну особу, що міститься в ЄДЕБО», за допомогою якого можливо отримати інформацію, що міститься в ЄДЕБО, щодо:

1) здобуття вищої освіти – з 2012 року, фахової передвищої освіти – з 2020 року, професійної (професійно-технічної) освіти – з 2013 року (вноситься закладами освіти);

2) документів про здобуту вищу, фахову передвищу та професійну (професійно-технічну) освіту, які отримані з червня 2015 року (з Реєстру документів про освіту);

3) документів про здобуту вищу, професійно-технічну та загальну середню освіту, які отримані з 2000 року, якщо на їх підставі здійснювався вступ на навчання для здобуття вищої освіти – з 2012 року, фахової передвищої освіти – з 2020 року, професійної (професійно-технічної) освіти – з 2013 року (з Реєстру документів про освіту).

Звертаємо увагу, що інформація щодо здобуття освіти за кошти державного бюджету у вищих військових навчальних закладах (закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти) в ЄДЕБО не міститься.

Для отримання інформації особа формує на веб-сайті ЄДЕБО запит щодо інформації про себе. Підтвердження особи здійснюється накладанням власного КЕП. За цим електронним запитом формується та надається запитувачу Виписка з інформацією, що міститься в ЄДЕБО, щодо фізичної особи. Виписка формується на сайті у вигляді файлу формату PDF.

У випадку відсутності в ЄДЕБО картки фізичної особи або РНОКПП у наявній картці буде сформовано порожню виписку. Виписка з інформацією формується у разі успішного співставлення ПІБ та РНОКПП, вказаних у КЕП та у картці фізичної особи.

Крім того, фізична особа має можливість подати запит на інформацію про документ про освіту або на інформацію щодо навчання безпосередньо до ДП «Інфоресурс» - технічного адміністратора ЄДЕБО. Порядок подання запиту та зразки запитів наведені за посиланням https://www.inforesurs.gov.ua/appeals/personal-data/   розділ «Загальний доступ до персональних даних».


Запит може бути надісланий електронною поштою (підписаний кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом) на адресу [email protected].

Запит повинен містити:

1) прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує фізичну особу (суб’єкта персональних даних);

2) відомості про базу персональних даних, стосовно якої подається запит, чи відомості про володільця чи розпорядника персональних даних;

3) перелік персональних даних, що запитуються;

4) мета та/або правові підстави для запиту;

5) підпис і дату.Також усі охочі мають можливість безкоштовно перевірити достовірність документів про освіту, виготовлених з 2000 року, у розділі «Реєстр документів про освіту» сайту Єдиної державної електронної бази з питань освіти https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Для зручності користувачів, під формою перевірки документів, доступна відео-інструкція.

Крім того, користувачі сервісу можуть замовити виписку з Реєстру документів про освіту, тобто електронний документ у вигляді файла, що містить відомості про документ про вищу освіту. Виписка з Реєстру містить дату, час формування відповіді, кваліфіковані електронні підписи та печатку, накладені технічним адміністратором ЄДЕБО і надсилається на вашу адресу електронної пошти протягом трьох робочих днів (зазвичай значно швидше, а вказаний термін є граничним) після отримання запиту.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux