Втрата українських документів (закордонного паспорта, водійських прав, свідоцтв РАГС)
Опубліковано 08 грудня 2022 року о 12:28

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон

У разі втрати цього документа можна або отримати у консульській установі Посвідчення особи на повернення в Україну (і при поверненні в Україну подати документи на оформлення нового документа) або подати документи на оформлення нового закордонного паспорта 

Просимо врахувати, що через велику кількість бажаючих оформити новий закордонний паспорт у консульських установах є доволі складно для багатьох  здійснити цю процедуру швидко.


Водійські права

У разі втрати цього документа його можна поновити або безпосередньо в Україні, або за новими даними можна звернутися до компетентних німецьких органів. 

Зокрема, за наявною інформацією на офіційному сайті Федерального міністерства цифровізації та транспорту Німеччини зазначено, що «в разі втрати посвідчення водія Ви можете звернутися до відділу видачі водійських прав за місцем Вашого проживання в Німеччині.

Шляхом запиту німецької сторони до українського реєстру буде перевірено, чи р заявника є дійсне водійське посвідчення. Якщо це підтвердиться, громадянину може бути видане цією установою водійське посвідчення, дійсне протягом терміну дії статусу захисту. Це водійське посвідчення визнається в ЄС і  термін його дії триватиме максимум до 6 березня 2025 року.

Для запиту необхідні такі дані: 1) порядковий номер українського посвідчення водія (3 літери), 2) номер водійського посвідчення та 3) дата народження. Пошук на підставі тільки прізвища - неможливий.

https://bmdv.bund.de/SharedDocs/DE/Artikel/K/ukraine-informationen-fuer-fluechtende.html

Генеральне консульство України в Гамбурзі офіційно не отримувало від німецької сторони інформації про запровадження вищезазначеного порядку, тому на даний час ми не можемо офіційно її підтвердити чи спростувати. Але спробувати скористатися цим шляхом Ви можете.


Свідоцтва РАГС (свідоцтво про народження, одруження, розлучення, смерть, переміну імені тощо)

У разі втрати цих документів їх можна повторно витребувати або в Україні в органах реєстрації актів громадянського стану чи обласних архівах, або через консульську установу


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux