Процедура внесення відомостей про неповнолітніх дітей до закордонних паспортів їхніх батьків/законних представників є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.
Ця процедура орієнтована насамперед на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку. .
За першої можливості радимо оформити дитині новий закордонний паспорт.
Громадянам України чоловічої статі призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають/проживають за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, мають також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати, якщо консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства. Також вимога щодо пред'явлення ВОД не діє, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.
Увага! Вписання дитини до паспорта батьків здійснюється у робочі дні з 09:00 до 11:00, без попереднього запису, ЗА УМОВИ НАЯВНОСТІ ЗАЗДАЛЕГІДЬ РОЗДРУКОВАНОЇ ЗАЯВИ ТА ПОВНОГО КОМПЛЕКТУ ОРИГІНАЛІВ ТА КОПІЙ ДОКУМЕНТІВ
Обов'язково мати при собі заздалегідь роздруковану та заповнену заяву, а також оригінали та копії необхідних документів (перелік нижче)
ВАЖЛИВО!! Якщо дитина була народжена у Німеччині, перед вписанням дитини в паспорт одного з батьків необхідно зареєструвати дитину громадянином України:
особиста присутність законного представника дитини (батька або матері/опікуна/піклувальника);
дійсний паспорт законного представника дитини;
свідоцтво про народження дитини (за відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження);
якщо йдеться про опіку чи піклування - документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (рішення суду про встановлення опіки або піклування);
дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см (високої якості ( .jpg , 5.00 Мб ) );
за наявності у дитини паспорта громадянина України для виїзду за кордон / паспорта громадянина України у вигляді ID-картки (навіть якщо строк дії такого документа закінчився) - копія такого документа.
З кожним документом має подаватися також його копія.