Умови в'їзду до ФРН для громадян України
Опубліковано 20 жовтня 2021 року о 17:42

З 10.10.2021 р. 00:00 в’їзд з України в Німеччину – як з візою, так і безвізовий – можливий виключно у разі гострої потреби або за наявності сертифікату повної вакцинації від Covid-19. Щеплення має виконуватися однією з вакцин, зазначених на сайті Інституту ім. Пауля Ерліха. Вакцинація останньою необхідною дозою має бути здійснена мінімум за 14 днів до в”їзду. Подальшу інформацію Ви можете знайти на сайті Федерального міністерства внутрішніх справ.

Подорожуючі, які протягом 10 днів до в’їзду в Німеччину перебували в зоні підвищенного ризику або в зоні з різними штамами коронавірусу, повинні перед прибуттям до Німеччини зареєструватися на сайті: www.einreiseanmeldung.de й мати при собі підтвердження реєстрації при в’їзді.

Згідно з новою Постановою про в’їзд при в’їзді до Німеччини з попереднім перебуванням у зоні підвищеного ризику або в зоні з різними штамами коронавірусу протягом останніх 10 днів ви повинні:

 • відразу після в’їзду до Німеччини відправитися безпосередньо до пункту призначення,
 • здійснити там домашню ізоляцію (карантин). Після перебування в зоні підвищеного ризику особи, які в’їжджають, мають здійснити домашню ізоляцію протягом 10 днів, після перебування в зоні з різними штамами коронавірусу – 14 днів. Під час проходження карантину не дозволяється покидати дім або квартиру та приймати гостей.

У ФРН діючими є сертифікати про повну вакцинацію, що видані німецькою, англійською, французькою, італійською чи іспанською мовою у паперовому або цифровому вигляді та містять такі дані:

- особисті дані вакцинованої особи (прізвище, ім’я та дата народження, номер посвідчення особи);

- дата вакцинації, кількість вакцин;

- назва вакцини;

- назва захворювання, від якого проведено вакцинацію;

- ознаки, що вказують на особу чи установу, відповідальну за проведення вакцинації або видачу сертифіката, наприклад, офіційний символ або назва установи, адреса;

- підтвердження у письмовій формі або з якісним електронним підписом або печаткою від відповідальної за проведення вакцинації особи; якщо надання такої інформації з адміністративно-практичних причин неможливе, видача сертифіката повинна бути підтверджена відповідальною особою або установою іншим способом, наприклад, за допомогою штампу або державного символу.


При цьому, чинними у ФРН є лише сертифікати про вакцинацію від COVID-19 вакцинами, що були затверджені Європейським агентством з лікарських засобів (EMA). На веб-сайті німецького Інституту Поля Ерліха (https://www.pei.de/DE/newsroom/dossier/coronavirus/coronavirus-inhalt.html?nn=169730&cms_pos=3) розміщений відповідний перелік вакцин, а також їх еквівалентів у третіх країнах, що визнаються для в’їзду на територію Німеччини: Comirnaty (власник дозволу - BioNTech Manufacturing GmbH); Spikevax (власник дозволу - Moderna Biotech Spain, S.L. ); Vaxzevria (власник дозволу - AstraZeneca AB, Schweden); COVID-19 Vaccine Janssen (власник дозволу - Janssen-Cilag International NV).


За умови пред’явлення результату тесту при в’їзді з України до ФРН, відповідний тест необхідно зробити максимум за 72 годин до в’їзду (ПЛР) або за 48 годин до в’їзду (швидкий тест на антигени) й отримати негативний результат.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux