Консульський облік
Опубліковано 11 жовтня 2020 року о 16:09

Ведення консульського обліку закордонними дипломатичними установами України                    

Увага: Генеральним консульством України в Гамбурзі приймаються на консульський облік громадяни України, які постійно проживають або планують тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці на території консульського округу: федеральні землі Гамбург, Бремен, Нижня Саксонія і Шлезвіг-Гольштейн

Громадянам України чоловічої статі призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають/проживають за кордоном,  разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, мають також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.

Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати (або немає потреби ставати на тимчасовий консульський облік) , якщо консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.  Також вимога щодо пред'явлення ВОД не діє, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.Для постановки на консульський облік в Генеральному консульстві України в Гамбурзі можна звернутися письмово (на ел.скриньку установи [email protected] або поштою на адресу Generalkonsulat der Ukraine, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg) з проханням про надання відповідного часового слоту (якщо маєте намір особисто подати документи під час консульського прийому). У темі електронного листа необхідно зазначити – #Консульський_облік. У тілі листа вказати ПІБ особи, яка звертається для постановки на консульський облік. а також дату та рік народження. Після цього на Вашу електронну адресу надійде інформація від Генконсульства із запропонованим днем і часом, коли можна подати документи.

Також є можливість взяття на консульський облік дистанційно. Для цього необхідно надіслати повний пакет документів поштою на адресу 

Generalkonsulat der Ukraine, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg. 

При надсиланні документів щодо прийняття на консульський облік поштою* необхідно вкладати зворотній конверт (промаркований "на замовлення" (Einschreiben)) зі Вашою адресою). Установа не несе відповідальності за дії пошти.

З 01 березня 2020 р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №85 від 29.01.2020 «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України» (https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-obliku-gromadyan-ukrayini-yaki-prozhivayut-za-mezhami-ukrayini-85290120). Зазначеною постановою затверджено «Порядок ведення обліку громадян України, які проживають за межами України».

Зокрема, з 01.03.2020 застосовується стягнення консульського збору за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік для осіб, які досягли 16-річного віку. Консульський збір за взяття на тимчасовий та постійний консульський облік стягується у подвійному розмірі у разі розгляду заяви в терміновому порядку. 

Консульський облік полягає в реєстрації в ЗДУ громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в ЗДУ за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ) відповідної відмітки (штампу).

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;

2. тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці;

3. зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

4. зміни меж консульського округу ЗДУ;

5. усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux