Заява про шлюбну правоспроможність
Опубліковано 17 жовтня 2020 року о 22:32

Засвідчення заяви про шлюбну правоспроможність або заяви про сімейний стан належить до нотаріальних дій, які надаються Генеральним консульством.

З метою належної реалізації права особи на шлюб Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, змінено підставу підтвердження громадянами України сімейного стану для реєстрації шлюбу.

Громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено, засвідчену посадовою консульською особою, нотаріусом, або документ про те, що особа не перебуває у шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути належним чином засвідчений (апостильований/легалізований).

Згадана заява може бути також подана громадянином України незалежно від місця постійного проживання для засвідчення нотаріусом безпосередньо на території України.

УВАГА! Заява засвідчується винятково за умови особистого звернення громадянина України до відповідної консульської установи. При цьому, якщо заявник свого часу зареєстрував шлюб в органах РАЦС України, після чого розірвав такий шлюб у Німеччині, то до внесення відмітки про розірвання шлюбу в актовий запис про його укладення, він не вважається розірваним. Рішення суду ФРН, до його визнання через рішення суду України, діє лише на території Німеччини. Відтак рішення німецького суду про розірвання шлюбу, укладеного в Україні, не означає, що Ваш шлюб було розірвано у встановленому законом порядку. У такому випадку Вам буде відмовлено в оформленні заяви про шлюбну правоспроможність до моменту надання консулу витягу з актового запису про шлюб з відміткою про його розірвання.


Перелік документів

Для  отримання послуги до Генконсульства слід записатися на прийом та звернутися особисто у відповідний час, маючи при собі:

  • заповнена Заява про сімейний стан ( .doc , 28.67 Кб ) на оформлення документа
  • чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки;
  • свідоцтво/а про розірвання шлюбу, або рішення українського суду, або відповідні апостильовані/легалізовані рішення суду – при розірванні шлюбу на території Німеччини (щодо усіх, які мали місце) та по одній копії цих документів;
  • свідоцтво про смерть другого з подружжя (щодо усіх, які мали місце) та одну копію;
  • довідку з місця проживання – Meldebescheinigung (erweiterte Meldebescheinigung ) та її копію;
  • консульський збір можна  сплатити на місці у безготівковій формі - звичайною дебетовою карткою (EC-Karte).
  • видруковане підтвердження про запис на прийом у цей день (надходить на електронну пошту, зазначену при реєстрації).
Документ видається у день звернення (як правило, у межах заброньованого через систему попереднього запису часу)
франкфурт-на-майні - заява про шлюбну правоспроможність (шпс)
Просимо звернути увагу, що зміна прізвища внаслідок шлюбу тягне за собою необхідність подання заяв щодо обміну національного та закордонного паспорта протягом 30 днів з моменту укладення шлюбу. Зважайте на те, що громадяни, які не оформили у встановленому порядку дозвіл про залишення на ПМП за кордоном (докладна інформація про ПМП), з питання обміну паспортних документів повинні звертатися до Державної міграційної служби (ДМС), оскільки національний паспорт може бути змінено лише на території України. Одночасно ДМС наполягатиме на поданні заяви про обмін закордонного паспорта. Тому розраховуйте на необхідність виїзду з території ФРН до України для обміну паспортних документів та відповідний відносно тривалий термін очікування на виготовлення цих персональних документів.
Водночас, громадяни, які оформили ПМП та мають відповідну відмітку ДМС або консульської установи України у закордонному паспорті, можуть обміняти закордонний паспорт на шлюбне прізвище у Генконсульстві без необхідності попереднього обміну національного паспорта та виїзду з території ФРН.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux