Вихід з громадянства України
Опубліковано 08 жовтня 2020 року о 13:38

ВАЖЛИВО!

Громадянам України чоловічої статі призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають/проживають за кордоном,  разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, мають також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.

Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.

Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати, якщо консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.  Також вимога щодо пред'явлення ВОД не діє, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.


УВАГА! 

Для отримання слоту на консульський прийом для подачі клопотання про вихід з громадянства України, а також у разі наявності питань щодо процедури виходу з громадянства України просимо направляти відповідний письмовий запит на електронну адресу Генконсульства [email protected] або на поштову адресу Generalkonsulat der Ukraine, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg. 

Дата і час для особистої подачі пакету документів до Генерального консульства призначаються індивідуально.

Порядок подання документів в Генеральному консульстві України в Гамбурзі на оформлення виходу із громадянства України відповідно до Закону України «Про громадянство України», що набув чинності 01.03.2001 р.

                

Порядок подання документів на оформлення виходу із громадянства України відповідно до Закону України «Про громадянство України», що набув чинності 01.03.2001 р. 

Документи на оформлення виходу із громадянства України приймаються Генеральним консульством України у Гамбурзі від осіб, які виїхали на постійне проживання за кордон у встановленому законодавством порядку (у закордонному паспорті має бути штамп «Постійне проживання», проставлений компетентними органами України) або оформили дозвіл на постійне проживання через закордонну дипломатичну установу та проживають на території Німеччини у межах консульського округу Генерального консульства України у Гамбурзі (федеральні землі Бремен, Гамбург, Нижня Саксонія та Шлезвіг-Гольштейн).

Для оформлення виходу із громадянства України необхідно особисто подати до консульської установи за кордоном кожній повнолітній особі (від 18 років) такі документи:

1. Заяву  в чотирьох примірниках про вихід з громадянства України.

2. Свідоцтво про народження та 4 копії;

3. 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм);

4. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відмітками про виїзд на постійне проживання за кордон та перебування на консульському обліку в Генконсульстві України в Гамбурзі та 4 копії відповідних сторінок паспорта;

5. Один із таких документів ( документ має бути засвідчено штампом APOSTILLE та подано разом з перекладом українською мовою, зробленим присяжним перекладачем, засвідченим штампом APOSTILLE):

- документ, який свідчить, що заявник набув громадянство ФРН (Einbürgerungsurkunde або Staatsangehörigkeitsausweis) та 4 копії;

- документ, виданий уповноваженим органом ФРН про те, що громадянин України отримає громадянство ФРН, якщо вийде з громадянства України (Einbürgerungszusicherung) та 4 копії.

Увага! Термін дії гарантії та паспорта має становити не менше року на момент подачі клопотання про вихід із громадянства.

 

У разі виходу з громадянства України разом з дитиною, яка виїхала разом із батьками на постійне проживання за кордон (або вже народилась за кордоном), один із батьків дитини у заяві про свій вихід з громадянства України одночасно порушує клопотання про вихід дитини з громадянства України разом з ним або порушує клопотання про самостійний вихід дитини з громадянства України.

До заяви додаються:

6. Свідоцтво про народження дитини та 4 копії (за умови народження дитини за межами України свідоцтво має бути засвідчено штампом APOSTILLE або легалізовано разом з перекладом українською мовою, зробленим присяжним перекладачем, засвідчений штампом APOSTILLE );

7. Копія документа, який підтверджує перебування дитини у громадянстві України та 4 копії (для дітей, народжених після 01.03.2001 р. – довідка про реєстрацію дитини громадянином України. У випадку, якщо дитина народилась до 01.03.2001 р. за кордоном, на підтвердження належності до громадянства України дитини подається копія паспорта обох батьків);

8. Один із таких документів (! документ має бути засвідчено штампом APOSTILLE та подано разом з перекладом українською мовою, зробленим присяжним перекладачем, засвідченим штампом APOSTILLE):

- документ, який свідчить, що дитина набула громадянство ФРН (Einbürgerungsurkunde) та 4 копії;

- документ, виданий уповноваженим органом ФРН про те, що дитина отримає громадянство ФРН, якщо вийде з громадянства України, (Einbürgerungszusicherung) та   4 копії;

- документ, який свідчить, що дитина є громадянином ФРН (Staatsangehörigkeitsausweis) та 4 копії;

- німецький проїзний документ (Kinderreisepass/Reisepass), 4 копії його першої сторінки.

9. Заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід з громадянства України в 4 примірниках (нотаріально засвідчену). Така заява оформлюється в Посольстві. Присутність дитини від 14 до 18 років обов'язкова для нотаріального засвідчення заяви;

10. Дитина має бути документована власним паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Увага! У випадку наявності у дитини власного паспортного документа громадянина України, слід пред'явити також його оригінал та 4 копії всіх сторінок. 

У випадку відмінності прізвищ батьків з прізвищами дітей, або відмінності прізвищ особи у гарантії та паспорті громадянина - до матеріалів справи подаються документи про переміну ними прізвищ, засвідчені штампом Апостилю або легалізовані у встановленому порядку та їх переклади на українську мову, зокрема оригінал і 4 копії свідоцтва про шлюб/розірвання шлюбу (якщо шлюб реєструвався в Україні). У разі відсутності свідоцтва про укладення шлюбу, подається довідка РАЦС про його реєстрацію. У разі реєстрації шлюбу на території ФРН подається один із наступних документів:

-          свідоцтво про укладення шлюбу - Eheurkunde, в якому зазначені прізвища після шлюбу, його 4 копії, оригінал та 3 копії його перекладу;

-          cвідоцтво про шлюб міжнародного зразка (Auszug aus dem Heiratsregister, - Heiratseintrag), його 4 копії, оригінал та 3 копії його перекладу;

-          довідка про укладення шлюбу (Bescheinigung über die Eheschließung) із зазначенням прізвищ після його укладення, її 4 копії та 4 копії її перекладу, а також, рішення суду про його/їх розірвання (якщо реєструвалось).

11. Завірену банківською установою квитанцію про сплату консульського збору в розмірі 280 €.

УВАГА!!! 

Кожна закордонна дипломатична/консульська установа України у Німеччині має свої окремі банківські реквізити!

Консульський збір на рахунок Генконсульства сплачується виключно при зверненні саме до Генерального консульства України у Гамбурзі !

У приміщенні Генконсульства також є можливість на місці сплатити консульський збір за допомогою дебетової картки (EC-Karte). Кредитні картки та готівка до сплати не приймаються.

При оплаті за допомогою системи online-banking необхідно роздрукувати документ, що підтверджує проведення платежу, та засвідчити цей документ у найближчому відділенні Вашого банку.

12. Два марковані конверти, кожен (марки на 0,80 євро) із зазначенням зворотної адреси заявника німецькою мовою.

 

Увага! Документи про вихід із громадянства України подаються виключно в повному комплекті. Всі документи, складені іноземною мовою, мають бути обов’язково перекладені на українську мову присяжним перекладачем. 

Всі документи, що складені (видані) на території Німеччини, мають бути завірені штампом APOSTILLE (або легалізовані у встановленому порядку), в т.ч. всі оригінали перекладів німецьких документів, який проставляється у земельному суді за місцем складання присяги присяжним перекладачем.

Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України триває приблизно один рік. У разі негативного вирішення питання сплачені кошти не повертаються.

Увага! Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.

Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України. Після отримання повідомлення про припинення громадянства України закордоння дипломатична установа у тижневий строк повідомляє заявника про прийняте рішення Президента України, вилучає проїзні документи громадянина України та видає довідку про припинення громадянства України.

Строк виконання рішень Президента України з питань громадянства не повинен перевищувати 1 місяця. У разі неотримання особою, громадянство якої було припинено, відповідної довідки та неповернення до установи проїзних документів громадянина України протягом визначеного терміну, закордонна дипломатична установа вживає заходів щодо визнання паспортного документа недійсним.

Для виходу з громадянства України громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, подає такі документи (у 4-х примірниках):

а) заяву про вихід з громадянства України (форма 20, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185 forma20.pdf, зразок заповнення, примітки);

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм);

в) копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон або копію паспорта громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року з відміткою про виписку з території України. У разі якщо у заявника відсутній один із документів, що зазначені у цьому підпункті, або інший з документів, перелічених у статті 5 Закону, на підтвердження факту перебування у громадянстві України та факту постійного проживання за кордоном подаються відповідні довідки, видані органом внутрішніх справ України або дипломатичним представництвом чи консульською установою України;

г) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що заявник набув громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що громадянин України набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України.

Для виходу з громадянства України дитини, яка виїхала разом із батьками на постійне проживання за кордон та разом із батьками виходить із громадянства України, один із її батьків порушує у заяві про свій вихід із громадянства України клопотання про вихід дитини з громадянства України, і подає разом із своїми документами (у 4-х примірниках):

а) копію свідоцтва про народження дитини;

б) копію документа, який підтверджує перебування дитини у громадянстві України;

в) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України. Такий документ не вимагається, якщо законодавство держави, громадянство якої набуває дитина, передбачає набуття громадянства цієї держави дитиною внаслідок набуття громадянства її батьками чи одним із них;

г) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

д) документ, що підтверджує виїзд дитини на постійне проживання за кордон.

Для виходу з громадянства України дитини, яка виїхала разом з одним із батьків на постійне проживання за кордон та разом з ним виходить із громадянства України, а другий із батьків якої залишається громадянином України або є іноземцем чи особою без громадянства, той із батьків дитини, який виходить із громадянства України, порушує в заяві про свій вихід із громадянства України клопотання про вихід дитини з громадянства України та подає разом із своїми документами такі документи (у 4-х примірниках):

а) копію свідоцтва про народження дитини;

б) копію документа, який підтверджує перебування дитини у громадянстві України;

в) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України. Такий документ не вимагається, якщо законодавство держави, громадянство якої набуває дитина, передбачає набуття громадянства цієї держави дитиною внаслідок набуття громадянства її батьками чи одним із них;

г) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

д) документ, що підтверджує виїзд дитини на постійне проживання за кордон.

Для виходу з громадянства України дитини, яка виїхала на постійне проживання за кордон і батьки якої вийшли з громадянства України, один із батьків дитини подає такі документи (у 4–х примірниках):

а) заяву про вихід дитини з громадянства України (форма 22, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma22.pdf;

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм) дитини, якщо їй виповнилося 7 років;

в) копію свідоцтва про народження дитини;

г) копію документа, що підтверджує перебування дитини у громадянстві України;

д) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України;

е) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

є) документ, що підтверджує виїзд дитини на постійне проживання за кордон;

ж) документи, які підтверджують, що батьки дитини вийшли з громадянства України.

Для виходу з громадянства України дитини, яка виїхала на постійне проживання за кордон з одним із батьків, який вийшов із громадянства України, а другий із батьків якої є громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, той із батьків дитини, який вийшов із громадянства України, подає документи ( у 4-х примірниках):

а) заяву про вихід дитини з громадянства України (форма 22, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma22.pdf;

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм) дитини, якщо їй виповнилося 7 років;

в) копію свідоцтва про народження дитини;

г) копію документа, що підтверджує перебування дитини у громадянстві України;

д) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України;

е) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

є) документ, що підтверджує виїзд дитини на постійне проживання за кордон;

ж) документ, який підтверджує, що один із батьків дитини вийшов із громадянства України.

Для виходу з громадянства України дитини, яка відповідно до чинного законодавства України вважається такою, що постійно проживає за кордоном, один із батьків дитини подає документи (у 4-х примірниках):

а) заяву про вихід дитини з громадянства України (форма 22, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma22.pdf;

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм) дитини, якщо їй виповнилося 7 років;

в) копію свідоцтва про народження дитини;

г) копію документа, що підтверджує перебування дитини у громадянстві України; д) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України;

е) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

є) документ, який підтверджує, що дитина відповідно до чинного законодавства України вважається такою, що постійно проживає за кордоном.

Для виходу з громадянства України дитини, яка набула громадянство України за народженням, якщо на момент її народження батьки або хоча б один із них були іноземцями чи особами без громадянства, один із батьків дитини подає документи (у 4-х примірниках):

а) заяву про вихід дитини з громадянства України (форма 22, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma22.pdf;

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм) дитини, якщо їй виповнилося 7 років;

в) копію свідоцтва про народження дитини;

г) копію документа, що підтверджує перебування дитини у громадянстві України; д) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України;

е) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

є) документ, який підтверджує, що на момент народження дитини батьки або хоча б один із них були іноземцями або особами без громадянства.

Для виходу з громадянства України дитини, яка усиновлена подружжям, один з якого є громадянином України, а другий - іноземцем, той з усиновителів дитини, який є іноземцем, подає документи ( у 4-х примірниках):

а) заяву про вихід дитини з громадянства України (форма 22, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma22.pdf;

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм) дитини, якщо їй виповнилося 7 років;

в) копію свідоцтва про народження дитини;

г) копію документа, що підтверджує перебування дитини у громадянстві України; д) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України;

е) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

є) документ, що підтверджує перебування одного з усиновителів дитини у громадянстві іншої держави (держав);

ж) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує перебування другого з усиновителів дитини у громадянстві України;

з) копію рішення суду або дипломатичного представництва чи консульської установи України про усиновлення дитини або рішення органу держави, на території якої проживає дитина, про усиновлення дитини, яке визнається дійсним в Україні;

і) документ, що засвідчує шлюбні відносини між усиновителями дитини на момент її усиновлення.

Для оформлення виходу з громадянства України дитини, яку усиновлено іноземцями або особами без громадянства, один з усиновителів подає документи (у 4-х примірниках):

а) заяву про вихід дитини з громадянства України (форма 22, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma22.pdf;

б) 4 фотокартки (розміром 35 х 45 мм) дитини, якщо їй виповнилося 7 років;

в) копію свідоцтва про народження дитини;

г) копію документа, що підтверджує перебування дитини у громадянстві України; д) один із таких документів:

— документ, який свідчить, що дитина набула громадянства іншої держави (держав);

— документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що дитина набуде громадянства іншої держави, якщо вийде з громадянства України;

е) заяву дитини віком від 14 до 18 років про згоду на вихід із громадянства України (форма 21, затверджена Наказом МЗС України від 15.09.2006 № 185) forma21.pdf;

є) копії документів, які підтверджують, що усиновителі дитини є іноземцями або особами без громадянства;

ж) копію рішення суду або дипломатичного представництва чи консульської установи України про усиновлення дитини або рішення органу держави, на території якої проживає дитина, про усиновлення дитини, яке визнається дійсним в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux