Нотаріальні дії
Опубліковано 14 жовтня 2020 року о 16:13

Громадяни України, які тимчасово перебувають або постійно проживають за кордоном, можуть реалізувати свої законні права та інтереси шляхом видачі довіреностей на представництво, розпорядження рухомим та/або нерухомим майном, засвідчення підпису на документі. Такі довіреності можуть бути посвідчені: 

1) консульством (або дипломатичним представництвом) України за кордоном; 

2) нотаріусом іноземної держави.

Довіреності, видані громадянами України та посвідчені нотаріусами іноземних держав, приймаються на території України без реєстрації таких довіреностей в Єдиному реєстрі довіреностей, але за умови проставлення апостиля (інформацію про апостиль і де його проставляють німецькі органи влади, можна знайти за посиланням https://hamburg.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/zasvidchennya-dokumentiv). 

У разі, якщо необхідна Вам нотаріальна дія буде вчинена нотаріусом іноземної держави (зокрема Німеччини), рекомендували б Вам ознайомитися з інформаційним листом, підготовленим Нотаріальною палатою України, за посиланням https://npu.ua/news/inf-inoz-dovirenist/


Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України. 

Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні Генерального консульства України у Гамбурзі у години прийому відвідувачів. Для цього необхідно здійснити попередній онлайн-запис на прийом.

Зверніть увагу !!! - кожна нотаріальна дія потребує ОКРЕМОГО онлайн-запису. Приміром, якщо Вам необхідно посвідчити дві довіреності (або посвідчити довіреність та засвідчити заяву), необхідно зареєструвати для цього ДВА онлайн-слоти.Під час звернення необхідно пред’явити такі документи:

— Заповнена заява щодо вчинення нотаріальної дії:

—  паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон; для іноземців - посвідка на проживання в Україні або паспорт з нотаріально засвідченим та апостильованим перекладом;

— електронну версію довіреності або заяви, які необхідно засвідчити, у форматі MS Word  на USB флеш-накопичувачі;

— заповнену заяву у форматі MS Word для внесення даних до Єдиного реєстру довіреностей (заповнювати власними даними слід текст, виділений жовтим кольором) на USB флеш-накопичувачі;

— довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків;

— документ на підтвердження адреси реєстрації місця проживання;

— квитанцію про сплату консульського збору (сплата можлива у приміщенні Генконсульства дебетовою карткою) - див. Оплата консульського збору та банківські реквізити;

консульський збір за посвідчення -майнової довіреності 55 Євро,

                                                        -немайнової довіреності 28 Євро

плюс заява про внесення довіреності до Реєстру 18 Євро

— інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії.


У разі, якщо посвідчення довіреності (стосується лише здійснення окремих правочинів) здійснюється на користь близьких родичів (батьків, дітей, другого з подружжя), необхідно надати документ, який підтверджує рівень родинних зв'язків, та його копію ( наявність такого підтверджуючого документа уможливить сплату Вами зменшеного консульського збору згідно з Тарифами консульського збору)


Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України. У цьому випадку необхідно повторно здійснити попередній запис на прийом і призначити нову дату вчинення нотаріальної дії.

Нотаріально посвідчувані доручення, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консула, який вчинює нотаріальні дії.

Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем або чорнилами, що зникають.

Правоздатність юридичної особи (установа, підприємство, організація) установлюється на основі установчих документів (статуту, установчого договору, для некомерційних організацій - загального положення), документів про реєстрацію. Консул також перевіряє повноваження представника юридичної особи на основі:

— Наявності в нього службового посвідчення з фотокарткою, яке містить вказівку на те, що він є представником юридичної особи;

— Нотаріально засвідчених виписок із протоколів про призначення посадових осіб, що мають повноваження підписувати документ від імені даної юридичної особи;

— Доручення на здійснення відповідної юридичної дії.


Допущення помилки у документах, що подаються до консульства для посвідчення, майже завжди призводить до неможливості їхнього подальшого використання і, як наслідок, - необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.

 

У цьому зв'язку Генеральне консульство рекомендує:

 • проект документа, що подається для посвідчення, попередньо узгоджувати з нотаріусом в Україні (іноді заявники, що звертаються до Генконсульства за оформленням довіреності або заяви для подальшого використання їх в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють у консульстві документ, який не задовольняє вимоги нотаріальної контори);
 • перед підписанням оформленого документа дуже уважно та ретельно прочитати текст доручення чи заяви, та у разі виявлення неточностей, розбіжностей, помилок чи необхідності доповнень – виправити/доповнити документ і подати консулу для доопрацювання.

 УВАГА! Своїм особистим підписом заявник підтверджує, що в тексті все правильно і документ відповідає його волі. Варто бути максимально уважними!

Після підпису заявником нотаріального документа та його засвідчення консулом, внесення жодних змін, уточнень чи доповнень не вбачається можливим. У разі їхнього виявлення після посвідчення консулом - Ви будете змушені оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір.

Відповідальність за правильне зазначення персональних даних в нотаріальному документі несе заявник.

ДОВІРИТЕЛЬ ВІДПРАВЛЯЄ ДОВІРЕНІЙ ОСОБІ В УКРАЇНУ ОРИГІНАЛИ ОФОРМЛЕНИХ В КОНСУЛЬСТВІ ДОВІРЕНОСТІ ТА ЗАЯВИ НА ВНЕСЕННЯ ДОВІРЕНОСТІ ДО ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ДОВІРЕНОСТЕЙ.

ДОВІРЕНА ОСОБА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОВІРЕНІСТЬ, МАЄ ЗАРЕСТРУВАТИ ЇЇ У БУДЬ-ЯКОГО НОТАРІУСА В УКРАЇНІ. ПІСЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ ДОВІРЕНА ОСОБА МОЖЕ ПРИСТУПАТИ ДО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ, ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ ДОВІРИТЕЛЕМ.

Орієнтовні зразки довіреностей:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux