Генконсульство приймає клопотання щодо оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм (ПГУВК) за попереднім записом:
При підготовці пакету документів для оформлення ПГУВК просимо зважати, що закордонні паспорти виготовляються в УКРАЇНІ, передаються до Міністерства закордонних справ України і мають бути доставлені для подальшої видачі до ЗДУ. В умовах воєнного стану та бойових дій на території України терміни очікування на доставку – не визначені.
КРІМ ТОГО:
згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 № 401 "Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету", МЗС України було скорочено загальний фонд Державного бюджету на програму 1401130 "Документування громадян та створення і забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційних систем консульської служби", за рахунок якої фінансується виготовлення паспортів для виїзду за кордон та паперових бланків посвідчення на повернення в Україну.
Виходячи з вищевикладеного, Міністерство закордонних справ України зазначає: першочергову увагу при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон приділяти документуванню осіб, які постійно проживають або тимчасово перебували за кордоном у період до 24 лютого 2022 року
На підставі чинного "внутрішнього паспорту" громадяни України мають можливість оформити закордонний паспорт або в Україні, або в одній з консульських установ України за кордоном.
Просимо врахувати, що з 1 вересня 2022 р. допоміжні довідки ідентифікації особи Генеральним консульством України в Гамбурзі не оформлюються.
На період дії воєнного стану в Україні у зв’язку зі збройним нападом РФ діє Постанова Кабінету Міністрів України № 170 від 28.02.2022, яка набула чинності з 01.03.2022. Вона діятиме протягом року з дня припинення воєнного стану в Україні.
Відповідно до Постанови затвердженоТимчасовий порядок про внесення певної інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта), а саме:
- у разі закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон такий строк може бути продовжено;
- дані про дитину можуть бути внесені до закордонного паспорту одного з батьків
Для продовження закордонного паспорту повнолітній особі необхідно мати із собою:
Продовження паспорта може бути оформлене не раніше, ніж за 2 місяці до завершення терміну дії паспорта.
З кожним документом має подаватися його копія.
Строк дії паспорта для виїзду за кордон, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. № 1725 (т.зв. "червоних паспортів"), не продовжується.
Для продовження паспорту неповнолітній особі (дитині) її законному представнику необхідно мати із собою:
Продовження паспорта може бути оформлене не раніше, ніж за 2 місяці до завершення терміну дії паспорта.
Присутність дитини віком до 16 років не вимагається! Документи повинен подавати законний представник дитини, що підтверджується відповідними документами (свідоцтво про народження дитини, рішення про опікунство тощо)
З кожним документом має подаватися також його копія.
На період дії воєнного стану в Україні у зв’язку із збройним нападом РФ діє Постанова Кабінету Міністрів України № 170 від 28.02.2022, яка набула чинності з 01.03.2022. Вона діятиме протягом року з дня припинення воєнного стану в Україні.
ВАЖЛИВО!! Якщо дитина була народжена у Німеччіні, перед вписанням дитини в паспорт одного з батьків необхідно зареєструвати дитину громадянином України:
Дані дітей до 16 років, за відсутності у них паспорта для виїзду за кордон, можуть бути внесені у паспорт(и) батьків, з вклеюванням фотокартки дитини/дітей із зазначенням їхніх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України;
Для цього необхідно мати з собою:
свідоцтво про народження дитини з копією
у випадку, якщо мама після народження дитини змінила призвище - свідоцтво про шлюб, або інший документ, що підтверджує зміну прізвища.
Присутність дитини віком до 16 років не вимагається! Документи повинен подавати законний представник дитини, що підтверджується відповідними документами (свідоцтво про народження дитини, рішення про опікунство тощо)
З кожним документом має подаватися також його копія.
Внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про продовження строку його дії або відомостей про дитину здійснюється безоплатно в день звернення особи, на чиє ім’я оформлено паспорт, чи її законного представника.
Для відвідування Генконсульства необхідно записатись на прийом: https://hamburg.mfa.gov.ua/zapis-na-prijom і мати з собою документи ((оригінали і копії)) згідно з переліком вище
У разі підтвердження Вашої належності до громадянства України Вам може бути оформлений відповідний паспортний документ. Докладна інформація в розділі Паспортні питання
Просимо прийняти до уваги, що з 1 вересня 2022 року допоміжні довідки ідентифікації особи Генеральним консульством України в Гамбурзі не оформлюються.
Ні. Термін дії паспорту у вигляді ID-картки Генеральним консульством не продовжується. Також Генконсульство не вклеює фотокартки у т.зв. "внутрішні" паспорти у формі книжечки.
Водночас Уряд України урегулював питання використання документів, строк дії яких закінчився у період дії воєнного стану.
21 жовтня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану». Постановою встановлено, що на період дії воєнного стану, паспорти громадян України у формі картки, терміни дії яких закінчилися під час війни, та паспорти громадян України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо термін вклеювання фотокартки настав у період воєнного стану), є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
Також вищезазначені документи підлягатимуть обов’язковому обміну протягом 30 днів з моменту припинення або скасування в Україні воєнного стану.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.