ВАЖЛИВО!
Громадянам України чоловічої статі призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають/проживають за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, мають також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
у територіальних підрозділах Державної міграційної служби України;
у регіональних підрозділах Державного підприємства «Документ».
у Центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс» у Варшаві, Вроцлаві, Кракові, Гданську, Празі та Братиславі (перелік та географія Центрів постійно доповнюється та змінюється; більш детально за посиланням: https://pasport.org.ua/centers).
Послуга оформлення закордонного паспорта є наразі з-поміж тих, що мають найбільший попит серед громадян України за кордоном.
Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на десять років.
Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження.
закінчення строку дії паспорта;
зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок).
Оформлення нового закордонного паспорта здійснюється також у випадку втрати або викрадення попереднього паспорта.
Громадянин України не може мати більш як два паспорти для виїзду за кордон.
При зверненні до закордонної дипломатичної установи України (ЗДУ) виготовлення паспорта триває до трьох місяців.
Водночас просимо з розумінням ставитись до можливих затримок із доставленням паспортів з України до Німеччини в умовах воєнного стану.