Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном більш ніж три місяці, приймаються на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати, якщо консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства. Також вимога щодо пред'явлення ВОД не діє, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.
Тимчасовий консульський облік
При прийнятті на тимчасовий консульський облік подається:
За розгляд заяви з клопотанням про реєстрацію на консульський облік у звичайному порядку справляється консульський збір у розмірі 18 євро. При розгляді заяви в терміновому порядку консульський збір стягується за подвійним тарифом. У приміщенні Генерального консульства України у Гамбурзі можливо сплатити консульський збір за допомогою дебетової картки (EC-Karte). Кредитні картки та готівка до сплати не приймаються.
При надсиланні документів щодо прийняття на тимчасовий консульський облік поштою необхідно вкладати конверт (промаркований "на замовлення") зі зворотною адресою.
При зміні персональних даних громадянином України заповнюється заява встановленої форми Заява про зміну даних, яка подається до закордонної дипломатичної установи України за кордоном особисто або надсилається поштою.
Бланк заяви: Заява про постановку на консульський облік
Бланк заяви (для особи до 16 років): Заява законного представника
Облікова картка: Облікова картка
Для постановки на консульський облік в Генеральному консульстві України в Гамбурзі можна звернутися письмово (на ел.скриньку установи [email protected] або поштою на адресу
Generalkonsulat der Ukraine, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg)
з проханням про надання відповідного часового слоту (якщо маєте намір особисто подати документи під час консульського прийому).
У темі електронного листа необхідно зазначити – #Консульський_облік. Після цього Вам буде запропоновано день і час, коли можна подати документи.
Також є можливість взяття на консульський облік дистанційно. Для цього необхідно надіслати повний пакет документів поштою на адресу
Generalkonsulat der Ukraine, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg.
При надсиланні документів щодо прийняття на консульський облік поштою* необхідно вкладати зворотній конверт (промаркований "на замовлення" (Einschreiben)) зі Вашою адресою).
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту 21 Порядку ведення обліку громадян України, які проживають за межами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 №85 рішення про відмову у взятті на консульський облік приймається уповноваженою посадовою особою у разі, якщо:
1) особа, яка приймається на консульський облік, не є громадянином України;
2) стосовно взяття на облік звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її представники, що не мають документального підтвердження своїх повноважень законного представника;
3) документи або інформація, необхідні для взяття на консульський облік, надані не в повному обсязі або не є чинними.
• - у разі втрати документів при пересилці поштою Генконсульство відповідальності не несе.