Питання-відповіді щодо оформлення клопотання на постійне місце проживання за кордоном
Опубліковано 24 березня 2015 року о 16:22

- Для чого мені оформлювати дозвіл компетентних органів України щодо постійного проживання за кордоном?

Відповідно до чинного законодавства України вихід з громадянства України дозволяється особам, які є такими, які постійно проживають за кордоном. При цьому слід розуміти, що факт проживання за межами України ще не означає, що Ви виконали дану вимогу законодавства. Для того щоб оформити виїзд громадянина України на постійне проживання до іншої держави слід спочатку порушити відповідне клопотання (про виїзд/ залишення на постійне місце проживання за кордоном - ПМП) у територіальному органі Державної міграційної служби України (ДМСУ) за місцем реєстрації на території України, отримати дозвіл, здати внутрішній паспорт, виписатися з останнього місця проживання на території України та зрештою отримати у паспорті громадянина України для виїзду за кордон відмітку “ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ” із зазначенням країни, де ви плануєте проживати.

Якщо Ви вже проживаєте за кордоном, то Ви можете порушити таке клопотання не тільки через орган ДМСУ, а й у відповідній закордонній дипломатичній установі України (ЗДУ). При цьому слід зважати на те, що термін розгляду клопотання порушеного в Україні та за кордоном буде істотно відрізнятися: оформлення через ДМСУ – до 3-х місяців, оформлення через консульську установу – близько 12 місяців (враховуючи подальшу здачу заявником загальногромадянського паспорта та зняття з реєстраційного обліку в Україні). Також слід зауважити, що для порушення клопотання про ПМП через ЗДУ  слід мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дійсний від моменту порушення клопотання не менше одного року. Якщо Ви уклали шлюб поза територією України та змінили внаслідок цього прізвище, Ви зобов’язані відповідно до положень Cімейного кодексу України протягом одного місяця провести процедуру заміни паспортних документів на нове шлюбне прізвище  (якщо, крім паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Ви також маєте паспорт громадянина України (внутрішній паспорт), то спочатку міняється в Україні внутрішній паспорт у територіальному органі ДМСУ, а потім, на підставі нового національного паспорта, оформлюється паспорт громадянина України для виїзду за кордон на нове шлюбне прізвище).

 - На що потрібно звернути увагу під час підготовки комплекту документів для залишення на ПМП за кордоном?

Документи, видані на території ФРН, подаються легалізованими або засвідченими штампом «APOSTILLE».

Під час підготовки документів для подачі клопотання щодо залишення на ПМП просимо звертати особливу увагу на вірність та адекватність перекладів українською мовою документів інших країн, які подаються до Генконсульства.

Серед типових проблем - змістові та технічні помилки, неповний переклад, відсутність у перекладача кваліфікації або повноважень для перекладу з української мови тощо.  При наявності хоча б одного з перерахованих недоліків переклад не буде прийнято Генконсульством.

 З метою мінімізації подібних недоліків на території України передбачене попереднє засвідчення перекладу нотаріусом, який у разі можливості перевіряє адекватність перекладу, встановлює особу та кваліфікацію перекладача.

На відміну від України, у ФРН для цієї мети існують уповноважені судом перекладачі (ermächtigter Übersetzer), кваліфікацію яких було перевірено та допущено до перекладу офіційних документів.

Отже, якщо вимагається надання до Генконсульства документа разом з перекладом, слід звернутися до уповноваженого для перекладу з української мови перекладача, про що свідчить напис на текстовій печатці такого перекладача: “Ermächtigter Übersetzer für die ukrainische Sprache”.

Online-banking роздруківка про сплату консульського збору не приймається без печатки банку та підпису банківського співробітника.

На підтвердження оплати консульського збору слід подати оригінал Kontoauszug.

При подачі документів на постійне місце проживання за кордоном діти, які були народженні на території ФРН від осіб, один із яких є громадянином України, відповідно до ст. 7 Закону України "Про громадянство України" є громадянами України та документуються власними папортними документами.

Документи приймаються тільки комплектно у чотирьох примірниках.

 - Якщо я ніколи в Україні не працювала, що писати в п.11 заяви-анкети про залишення на постійне місце проживання?

Потрібно зазначити, що останні 5 років в Україні не працював(ла). Трудової книжки не отримував(ла).

 - Як у подальшому триває процедура розгляду мого клопотання щодо залишення на ПМП за кордоном, якщо я подав документи до Генерального консульства?

У разі порушення клопотання про оформлення ПМП у Генеральному консульстві України в Гамбурзі, після розгляду матеріалів справи компетентними органами України та відсутності їхніх заперечень Генконсульством приймається рішення про задоволення клопотання. Про прийняте рішення заявнику надсилається відповідне повідомлення.

Для завершення згаданої процедури Вам необхідно:

І. В Україні:

1. Знятись з реєстрації за останнім місцем проживання в Україні (разом з дітьми, за умови, якщо до клопотання про ПМП були включені Ваші діти) або підтвердити попереднє зняття з реєстрації в Україні та отримати – у виконавчих органах – відповідну довідку (у тому числі довідку, що діти не були зареєстровані в Україні);

2. Проставити до паспорта громадянина України у вигляді книжечки штамп „Оформлено виїзд на постійне проживання _(країна)_”, який проставляється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України за місцем останнього проживання в Україні;

 Зазначені дії можна зробити як особисто, так і за довіреністю.


 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux