Консульські питання
Опубліковано 11 жовтня 2020 року о 16:17

Шановні пані та панове!

Вітаємо Вас у розділі сайту Генерального консульства, присвяченому консульським питанням.

Сподіваємося, що наявні тут відомості та довідкові матеріали стануть Вам у нагоді і дозволять бути добре поінформованими та якісно підготовленими при зверненні до Генерального консульства України. 

У разі, якщо після ознайомлення з розміщеною у цьому розділі інформацією у Вас залишиться низка питань, Ви завжди зможете або спробувати віднайти відповідь на них у розділі "Питання-відповіді", або задати їх нам:

- через пошту, надіславши звернення на адресу: Generalkonsulat der Ukraine in Hamburg, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg, 

- на електронну скриньку Генконсульства [email protected]

- взявши участь у онлайн-консультаціях "Консул відповідає", які проводить наша установа переважно першої суботи місяця (інформація про час проведення та посилання на відео-конференцію оприлюднюється на фейсбук-сторінці Генконсульства наприкінці місяця). 

Звертаємо увагу на те, що звернення громадян повинні містити дані, визначені Законом України "Про звернення громадян".

Також Генеральним консульством створено "гарячу лінію" за номером +491521 9077 502, однак нею варто користатися лише у виняткових випадках, таких як загроза життю громадян України (приміром, через природні катаклізми, пандемії тощо) або загибель громадян України. Щиро сподіваємося, що Вам не доведеться набирати цей номер. І просимо не дивуватися, якщо попри Ваші спроби отримати звичайну консультацію з консульських питань на "гарячій лінії", її Вам не нададуть - ми намагаємося тримати цей зв'язок для справді екстрених випадків. Дякуємо за розуміння! До речі, у Міністерстві закордонних справ України (Київ) цілодобово діє телефон «гарячої» лінії Центру оперативного реагування +38 044 238 16 5З.

У разі виявлення дій консульських посадових осіб закордонних дипломатичних установ України, які, на Вашу думку, містять прояви корупції, Ви можете звернутися до Сектору з питань запобігання та виявлення корупції МЗС України за електронною адресою [email protected] та телефоном +38 044 238 15 87.

У разі оскарження дій консульських посадових осіб, наявності пропозицій тощо можна звертатися як до закордонної дипломатичної установи України, такт і до Міністерства закордонних справ України. Пам'ятайте, що розгляд та опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними установами України відповідно до Закону України «Про звернення громадян» № 393 від 02.10.1996 р. Громадяни мають право звертатися як у письмовій формі, так і усно зокрема, під час особистого прийому громадян працівниками закордонних дипломатичних установ.

Законом встановлено вимоги (стаття 5) до звернення громадян: воно має обов’язково має містити інформацію про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання). Письмове звернення підписуються заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження. Згідно з положеннями Закону (стаття 20) термін розгляду звернень громадян становить один місяць з дати їх надходження, а у випадку необхідності здійснення додаткового вивчення, цей термін розгляду може бути продовжено до 45 днів.

Центральний апарат МЗС і закордонні дипломатичні представництва і надалі докладатимуть усіх зусиль з метою виконання завдання, поставленого керівництвом МЗС і української держави - безумовного і максимального використання усіх повноважень і передбачених законодавством механізмів для ефективного захисту прав і законних інтересів громадян України за кордоном.

І головне - пам'ятайте, що Генеральне консульство працює задля захисту прав громадян України і сподівається на конструктивну взаємодію зі своїми співвітчизниками.

Щиро,

команда Генерального консульства України

Питання громадянства України регулюються

Закордонні дипломатичні установи України здійснюють повноваження з питань громадянства щодо осіб, які згідно з чинним законодавством України є такими, що постійно проживають за кордоном (за винятком оформлення набуття громадянства України за народженням, яке здійснюється також і щодо осіб, які тимчасово перебувають за кордоном).

Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

Заяву з питань громадянства дитини підписує один з її батьків або інший законний представник дитини. Заява та інші документи з питань громадянства дитини подаються одним з її батьків або іншим законним представником дитини за місцем проживання дитини або одного з її батьків чи іншого законного представника.

Особа, яка зареєструвала шлюб до досягнення повноліття або якій надано повну цивільну дієздатність до досягнення повноліття відповідно до Цивільного кодексу України, заяву з питань громадянства підписує і подає самостійно.

Якщо заявник не може підписати заяву через неписьменність або фізичні вади, заяву на його прохання підписує інша особа.

За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.

Заява та інші документи з питань громадянства недієздатної особи підписуються і подаються її опікуном.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його постійне проживання за кордоном.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux