Залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП)
Опубліковано 06 жовтня 2020 року о 16:22
  • Громадянам України чоловічої статі призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають/проживають за кордоном,  разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, мають також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.

    Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.

    Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.

    Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати, якщо консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства.  Також вимога щодо пред'явлення ВОД не діє, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.

УВАГА! 

Для отримання слоту на консульський прийом для подачі клопотання про залишення на постійне проживання за кордоном, а також у разі наявності питань щодо процедури оформлення дозволу на постійне проживання за кордоном просимо направляти відповідний письмовий запит на електронну адресу Генконсульства [email protected] або на поштову адресу Generalkonsulat der Ukraine, Mundsburger Damm 1, 22087 Hamburg. 

Дата і час для особистої подачі пакету документів до Генерального консульства призначаються індивідуально.

Порядок прийому до розгляду клопотань громадян України про залишення на постійне місце проживання за кордоном

Громадяни України, які виїхали за її межі тимчасово та досягли 16-річного віку, при порушенні клопотання про залишення на постійне місце проживання за кордоном подають особисто до Генерального консульства України у Гамбурзі (лише, якщо вони мешкають у межах консульського округу Генконсульства) такі документи:

  1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (або дійсний проїзний документ дитини), за яким громадянин України виїхав за її межі та копію усіх сторінок (крім чистих);
  2. 1 (одну) кольорову фотокартку розміром 35х45 мм паспортного формату;
  3. Заяву-анкету (додаток №1), заповнюється українською мовою;
  4. Довідку з місця проживання (Aufenthaltsbescheinigung) ;
  5. За наявності у заявника дітей віком до 16 років – оригінал і копію їхніх свідоцтв про народження (при народженні дитини на території ФРН, України або іншої країни – довідку про реєстрацію дитини громадянином України для дітей, які народились після 01.03.2001 р., та її копію, за наявності - закордонний паспорт дитини). При різних прізвищах заявника та дитини подається свідоцтво про шлюб заявника.
  6. Паспорт громадянина України  (за наявності) та одна копія.
  7. Нотаріально засвідчена заява дитини віком від 14 до 16 років про згоду на своє залишення на постійне місце проживання разом з батьками або одним із них та копія заяви. Оригінал заяви залишається в матеріалах справи.
  8. Якщо діти, які не досягли  16-річного віку, залишаються на постійне місце проживання за кордоном з одним із батьків, подається нотаріально засвідчена заява про згоду на це другого з батьків. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копія. Якщо він пропав безвісті/позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним або обмежено дієздатним/оголошено померлим – рішення суду та  його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження.
  9. Документ про сплату консульського збору.
  10. Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності)

Тарифи консульського збору 

Для оформлення документів на залишення на постійне проживання за кордоном дитини, яка не досягла 16 років, законний представник (УВАГА! ЗА УМОВИ, коли законний представник НЕ ПОДАЄ заяву щодо себе разом з дитиною!) подає щодо неї такі документи:

  1. Заповнену та підписану законним представником заяву-анкету;
  2. Свідоцтво про народження дитини та його копію. Для осіб, народжених, починаючи з 01.03.2001 року, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України та її копія;
  3. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон законного представника та його копія;
  4. 1 (одну) кольорову фотокартку розміром 35х45 мм дитини, яка не досягла 16 років;
  5. Документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їхні копії. Повноваження батьків дитини підтверджується свідоцтвом про народження. У разі невідповідності ІМЕНІ (ПІБ) у документах заявника та дитини, додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни ІМЕНІ (ПІБ);
  6. Нотаріально засвідчену заяву про згоду другого з законних представників (батьків), який залишається в Україні. У випадку смерті одного із батьків подається свідоцтво про смерть та одна копії. Якщо він пропав безвісті/позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним або обмежено дієздатним/оголошено померлим – рішення суду та  його копія. Якщо батько дитини був записаний до свідоцтва про народження дитини зі слів матері, подається відповідна довідка відділу РАЦСу за місцем реєстрації народження.  У разі, якщо інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства    (або громадянин України, що вже має оформлений за українським законодавством дозвіл щодо виїзду на постійне проживання  ), що підтверджено документально (копія паспортного документа/посвідчення), його згода не потрібна
  7. Паспорт громадянина України  (за наявності) та одну копія.
  8. Копію довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків (за наявності).
  9. Документ про сплату консульського збору.
  10. Документ особи віком від 14 до 16 років, що посвідчує особу та підтверджує належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України( паспорт громадянина України для виїзду за кордон або дійсний проїзний документ дитини).
  11. Два марковані підписані конверти (порто -  80 центів). За розгляд клопотання про залишення на постійне місце проживання стягується консульський збір у розмірі 185 євро, який має бути переказаний на рахунок Генерального консульства України у Гамбурзі.

Банківські реквізити:

Generalkonsulat der Ukraine in Hamburg

IBAN: DE33 2004 0000 0678 8855 00

BIC: COBADEFFXXX Commerzbank AG

На підтвердження оплати консульського збору слід подати оригінал Kontoauszug.

У приміщенні Генконсульства України у Гамбурзі консульський збір  можна сплатити за допомогою дебетової картки (EC-Karte). Кредитні картки та готівка до сплати не приймаються.

При оплаті за допомогою системи online-banking необхідно роздрукувати документ, що підтверджує проведення платежу, та засвідчити цей документ у найближчому відділенні Вашого банку.

У разі відмови у задоволенні клопотання консульський збір не повертається

 

❗ ❗ ❗ УВАГА - Просимо уважно перевірити виконання усіх нижче наведених пунктів, перш ніж подавати документи до Генконсульства

  • Документи приймаються лише повним комплектом.
  • Документи, видані іноземними органами влади, в т.ч. органами ФРН, подаються легалізованими або засвідченими штампом «APOSTILLE».
  • Іноземні документи мають бути перекладені на українську мову присяжним перекладачем. Переклад робиться після засвідчення документа «APOSTILLE» в німецьких органах. 
  • Написання Ваших прізвищ та імені у всіх документах та їхніх перекладах має збігатись та відповідати їх написанню у Вашому закордонному паспорті!
  • Довідку з місця проживання (Aufenthaltsbescheinigung)  засвідчувати «APOSTILLE» та перекладати українською мовою - не потрібно!
  • Роздруківка про сплату консульського збору, зробленого через Online-banking, не приймається без печатки банку та підпису банківського співробітника. Якщо заявник подає банківську квитанцію або її копію, на ній має стояти печатка банку (або інша його відмітка) та підпис банківського співробітника.
  • У разі досягнення особою 14-річного віку під час оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном  громадянами України, які виїхали за кордон тимчасово, при прийнятті заяви консульська посадова особа письмово інформує законного представника про те, що зняття з реєстрації місця проживання в Україні та отримання відповідного підтверджуючого документа (Є НЕОБХІДНОЮ УМОВОЮ ДЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ ЗА КОРДОНОМ) можливо ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ (т.зв. «внутрішнього паспорта»). Відповідна заява про поінформованість щодо такої вимоги має бути законним представником неповнолітньої дитини підписана і долучається до справи.
  • Якщо заявник протягом 6 місяців з моменту направлення йому повідомлення Генконсульством про прийняття позитивного рішення щодо його залишення на ПМП, не звернувся до закордонної дипломатичної установи для завершення оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном – РІШЕННЯ СКАСОВУЄТЬСЯ.

 Форма заяви-анкети Заява-анкета на ПМП 

 Додаток до заяви Заява-додаток про поінформованість 

Процедура прийому і розгляду в закордонних дипломатичних установах України заяв про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, та прийняття за ними рішень регулюється Порядком провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, затвердженого наказом МЗС від 22.12.2017 № 573, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 18.01.2018 за № 77/31529.

Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:

1) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копію;

2) заповнена та підписана заява (додаток 1 до Порядку);

3) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;

4) копія паспорта громадянина України (за наявності);

5) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

6) довідка про реєстрацію особи громадянином України - для осіб, яким було оформлено в ЗДУ громадянство України, починаючи з 01 березня 2001 року;

7) документ, що підтверджує сплату консульського збору, або документ, на підставі якого заявник звільняється від його сплати.

Для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16 років, законний представник подає щодо неї такі документи:

1) заповнена та підписана законним представником заява - у випадку, коли законний представник не подає заяву щодо себе (додаток 1 до Порядку);

2) свідоцтво про народження особи, яка не досягла 16-річного віку, та його копія. Для осіб, народжених за кордоном, починаючи з 01 березня 2001 року, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України та її копія;

3) дійсний паспортний документ, що посвідчує особу законного представника, та його копія;

4) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см особи, яка не досягла 16-річного віку;

5) документи, що підтверджують повноваження законного представника, та їх копії. Повноваження одного з батьків дитини підтверджуються свідоцтвом про народження такої дитини. У разі невідповідності імені (імен) у документі, що підтверджує повноваження законного представника, та у паспортному документі додатково подаються документи, що підтверджують факт зміни імені;

6) нотаріально засвідчена згода законних представників або одного з них, який залишається в Україні, про залишення на постійне проживання за кордоном особи, яка не досягла 16-річного віку, або свідоцтво про смерть чи рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання особи обмежено дієздатною, або недієздатною, або безвісно відсутньою, оголошення її померлою та копії таких документів. За відсутності одного з перерахованих документів подається рішення суду, яке дає право на виїзд дитини на постійне проживання за кордон, та його копія. У разі якщо інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується документально, його згода не вимагається. У такому випадку подається копія дійсного паспортного документа або свідоцтва про народження дитини, яким підтверджується, що інший законний представник є іноземцем або особою без громадянства. У разі якщо інший законний представник є громадянином України, який згідно з чинним законодавством України вважається таким, що постійно проживає за кордоном, що підтверджується документально, його згода не вимагається;

7) нотаріально засвідчена заява про згоду дитини віком від 14 до 16 років на оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном (додаток 2);

8) копія паспорта громадянина України (за наявності) та копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

9) документ, що підтверджує сплату консульського збору, у разі подання законним представником окремої заяви щодо оформлення документів на залишення на постійне проживання особи, яка не досягла 16-річного віку, або документ, на підставі якого законний представник звільняється від його сплати;

10) документ особи віком від 14 до 16 років, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копія (для особи віком до 14 років – за наявності).

УВАГА! Незалежно від результатів розгляду поданої заяви консульський збір не повертається.

Матеріали про оформлення документів на залишення на постійне проживання за кордон розглядаються консульською посадовою особою, відповідальною за цей напрям роботи.

Матеріали про оформлення документів про залишення на постійне проживання за кордоном осіб, які досягли 16-річного віку проходять процедуру узгодження зі Службою безпеки України за місцем (останньої) реєстрації заявника в Україні через Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ та за наявними в установами офіційними повідомленням про наявність обмежень щодо заявника у праві виїзду за кордон.

Після отримання відповіді з СБУ, Департамент консульської служби інформує відповідне дипломатичне представництво чи консульську установу України за кордоном, до якої звернувся заявник з відповідною заявою.

Відповідно до отриманої інформації така установа приймає рішення за поданою заявою про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном або про відмову в оформленні документів для залишення на постійне проживання за кордоном.

Рішення про відмову в оформленні документів для залишення на постійне проживання за кордоном приймається за наявності однієї з таких підстав:

1) заява заявника (законного представника) про відмову в продовженні розгляду поданої ним заяви;

2) заява одного із законних представників дитини або самої дитини віком від 14 до 16 років про відкликання своєї згоди на оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном;

3) настання однієї з умов, передбачених статтею 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України», що обмежує заявника у праві виїзду за межі України;

4) мотивовані заперечення СБУ.

Про прийняте рішення ЗДУ протягом п’яти робочих днів повідомляє заявника у письмовій формі засобами електронного чи поштового зв’язку та надає копію прийнятого рішення.

Одночасно з прийняттям рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном заявник інформується про необхідність зняття з реєстрації місця проживання в Україні та надання ЗДУ протягом шести місяців з дня направлення повідомлення наступних документів (а):

  • для особи, яка має паспорт громадянина України у формі книжечки, - штампом зняття з реєстрації місця проживання;
  • для особи, яка має паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, - довідкою про зняття з реєстрації місця проживання, виданою відповідним органом реєстрації;
  • для особи, яка обліковувалася як зареєстрована в Україні, але не оформлювала паспорт громадянина України, - довідкою про зняття з реєстрації місця проживання, виданою органом реєстрації;
  • для особи, яка не обліковувалася як зареєстрована в Україні та не оформлювала паспорт громадянина України, - довідкою органу реєстрації за місцем реєстрації законних представників або одного з них, який є громадянином України, за умови, що інший є іноземцем або особою без громадянства. У разі, якщо обидва законні представники є громадянами України, така довідка оформлюється за місцем останньої реєстрації місця проживання на території України кожного з них.

Після надання ЗДУ одного з передбачених вище документів, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон проставляється штамп «постійне проживання» із зазначенням дати прийняття відповідного рішення, назви країни, посади, прізвища та підпису консульської посадової особи та видається довідка про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном.

Зазначена довідка видається без стягнення консульського збору.

У разі ненадання заявником копії паспорта громадянина України, яким він документувався або у разі, якщо він не документувався паспортом громадянина України, консульська посадова особа додатково здійснює процедуру перевірки оформлення паспорта громадянина України.

Рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном або про відмову в оформленні документів для залишення на постійне проживання за кордоном щодо особи, яка не досягла 16-річного віку на момент прийняття рішення, приймається без направлення запиту до СБУ протягом п’яти робочих днів з дня отримання всіх документів.

Про прийняте рішення ЗДУ протягом п’яти робочих днів повідомляє законного представника у письмовій формі засобами електронного чи поштового зв’язку та надає копію прийнятого рішення.

Одночасно з прийняттям рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном законний представник інформується про необхідність зняття з реєстрації місця проживання в Україні та надання ЗДУ протягом шести місяців з дня направлення повідомлення наступних документів (а):

  • для особи, яка має паспорт громадянина України у формі книжечки, - штампом зняття з реєстрації місця проживання;
  • для особи, яка має паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, - довідкою про зняття з реєстрації місця проживання, виданою відповідним органом реєстрації;
  • для особи, яка обліковувалася як зареєстрована в Україні, але не оформлювала паспорт громадянина України, - довідкою про зняття з реєстрації місця проживання, виданою органом реєстрації;
  • для особи, яка не обліковувалася як зареєстрована в Україні та не оформлювала паспорт громадянина України, - довідкою органу реєстрації за місцем реєстрації законних представників або одного з них, який є громадянином України, за умови, що інший є іноземцем або особою без громадянства. У разі якщо обидва законні представники є громадянами України, така довідка оформлюється за місцем останньої реєстрації місця проживання на території України кожного з них.

Після надання ЗДУ одного з перерахованих документів, у паспорті громадянина України для виїзду за кордон проставляється штамп «постійне проживання» із зазначенням дати прийняття відповідного рішення, назви країни, посади, прізвища та підпису консульської посадової особи та видається довідка про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном (додаток 11).

Зазначена довідка видається без стягнення консульського збору.

У разі ненадання законним представником особи у віці від 14 до 16 років копії паспорта громадянина України, яким така особа документувалася або у разі, якщо така особа не документувалася паспортом громадянина України, консульська посадова особа додатково здійснює процедуру перевірки оформлення паспорта громадянина України.

Рішення про скасування рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном приймається керівником закордонної дипломатичної установи, яка прийняла рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном у разі:

1) подання особою недійсних / підробних документів, завідомо неправдивих відомостей або приховування суттєвого факту, наявність якого перешкоджає оформленню документів для залишення на постійне проживання за кордоном;

2) якщо заявник протягом шести місяців з моменту направлення йому повідомлення про прийняте рішення не звернувся до ЗДУ для завершення оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном.

Про прийняте рішення про скасування рішення про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном ЗДУ протягом п’яти робочих днів інформує заявника в письмовій формі засобами поштового або електронного зв’язку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux