ВАЖЛИВО!
Громадянам України чоловічої статі призовного віку (від 18 до 60 років), які перебувають/проживають за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, мають також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати, якщо консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства. Також вимога щодо пред'явлення ВОД не діє, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.
У лютому 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка надала окремим закордонним дипломатичним установам України
право на видавання повторних свідоцтв (дублікатів), виданих органами РАЦС на території України (про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб, про розірвання шлюбу) та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС) про проведену реєстрацію акту (про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб, про розірвання шлюбу).
Повторні свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану (дублікати)
Повторні свідоцтва видаються в разі втрати або пошкодження виданих раніше документів. Вони видаються особам, на яких складено актовий запис цивільного стану, а повторні свідоцтва про народження дітей можуть видаватись їх батькам і усиновителям. Повторні свідоцтва про народження батьків дітям не видаються.
Повторні свідоцтва про смерть видаються лише родичам померлої особи (дітям, у тому числі й усиновленим, другому з подружжя, братам і сестрам померлого, онукам, діду й бабі померлого як з боку батька, так і з боку матері), якщо родинні стосунки підтверджуються документально.
Після припинення шлюбу повторні свідоцтва про шлюб не видаються.
За видачу повторного свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану заявником сплачується консульський збір в розмірі 45 євро. Зі способом оплати в Генконсульстві можна ознайомитися тут.
Фізична особа по досягненні 16-річного віку має право на отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі — Реєстр) стосовно:
Витяг з Реєстру про державну реєстрацію народження дитини може видаватися
*У цьому разі зазначений витяг представникові відповідного закладу видається за умови пред'явлення ним довіреності, паспорта або паспортного документа.
Батькові, матері, усиновлювачеві дитини, які позбавлені батьківських прав, витяг про державну реєстрацію народження дитини не видається.
Витяг з Реєстру про державну реєстрацію смерті видається (родичам — за умови пред'явлення паспорта або паспортного документа і документів, що підтверджують родинні чи сімейні стосунки; іншим особам — за умови надання наведених у переліку нижче документів):
Зверніть увагу, що для отримання витягу з ДРАЦС необхідно здійснити 2 платежі:
• одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22012700;
• код за ЄДРПОУ: 37993783;
• рахунок (IBAN): UA088999980333209300000026001;
• надавач платіжних послуг одержувача: Казначейство України (ел.адм.подат.);
• код класифікації доходів бюджету: 22012700; • символ звітності: 300.