Робочий візит Посла України в ФРН Павла Клімкіна до федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн
Опубліковано 05 листопада 2013 року о 19:24

03-05 листопада 2013 року відбувся робочий візит Посла України у Федеративній Республіці Німеччина Павла Клімкіна до федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн.

У земельному Ландтазі (Парламенті), над яким було вивішено Державний прапор України, відбулася зустріч з його Президентом Клаусом Шліє. Сторони обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні та Німеччині, перспективи підписання Угоди про асоціацію з ЄС у контексті розширення співробітництва між федеральною землею та нашою державою. Розглядалася також можливість візиту К.Шліє в Україну на чолі делегації, до якої увійшли б депутати Ландтагу та представники бізнесових кіл. Посол зробив запис у Книзі почесних гостей.

У центрі уваги зустрічі з Міністром юстиції, Європи та культури Анке Спурендонк, яка представляє в уряді партію датської національної меншини, були питання забезпечення в Німеччині та Україні прав національних меншин, розподіл зовнішньополітичних повноважень між землями та федерацією, підтримка на регіональному та федеральному рівні євроінтеграційних прагнень України.

Основними темами бесіди з міським Президентом Кіля Гансом-Вернером Товаром стали можливості співпраці Кіля  з одним із українських міст, активізація існуючих контактів в галузі міжвузівських та міжшкільних обмінів, ситуація в українській громаді Кіля, надання сприяння Німецько-українському товариству з боку міста.

У рамках візиту відбувся Круглий стіл, організований Торговельно-промисловою палатою м.Кіль, за участю підприємців Північної Німеччини, зацікавлених у співробітництві з Україною, кількість яких перевершила сподівання організаторів. Посол виступив перед учасниками заходу з вступним словом, відповів на їх чисельні запитання. Присутніх, зокрема, цікавили перспективи покращення бізнес-клімату в Україні у разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС, проблема повернення ПДВ, можливості інтенсифікації співробітництва в аграрно-продовольчій сфері, штучні торговельні бар’єри з боку Росії, які відчувають на собі й німецькі підприємці.

Посол відвідав два провідних підприємства регіону, які мають амбітні проекти в Україні: “WKN AG” у м.Хузум та “Hagenuk Marinekommunikation” у м.Флінтбек. Перше спеціалізується на будівництві вітряних парків та має намір створити їх в Одеській області та АРК. Друге надає вагому підтримку українським суднобудівникам у Миколаєві. Керівництво обох підприємств розповіло як про наявні напрацювання, так і про існуючі проблеми, незважаючи на які вони сповнені оптимізму щодо подальшої співпраці з Україною.

Посол зустрівся також з керівництвом Німецько-українського товариства у м.Кіль, яке відрізняється своєю активністю серед інших організацій української діаспори на теренах Північної Німеччини.

У всіх заходах в рамках перебування Посла в Шлезвіг-Гольштейні брав участь  Генеральний консул України в Гамбурзі Юрій Ярмілко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux