Генеральне консульство України в Гамбурзі взяло участь у проекті Гамбурзького Сенату «Довга ніч консульств», який відбувся вже вп’яте. Цьогорічний захід проходив у рамках Днів Європи у Гамбурзі. У заході взяло участь 22 консульські установи (з яких 13 – Генеральні консульства, 9 – Почесні). Довідково: у Гамбурзі акредитовано 27 Генеральних консульств, 2 Консульства та 68 Почесних консульств іноземних держав.
Головна мета проекту – надання можливості місцевим жителям, акредитованим представникам консульського корпусу та Гамбурзького магістрату ознайомитись з культурою представлених у Гамбурзі держав.
Захід розпочався вітальним словом Генерального консула України Оксани Тарасюк, яка розповіла про сьогоднішній непростий період в історії незалежної України, подякувала українським митцям за громадську активність та популяризацію національної культури. До присутніх з привітанням звернувся також 1-й заступник Голови Німецько-Українського Культурного товариства Мартін Дітце, співорганізатор цього свята.
Перед гостями заходу виступили українські митці оперної сцени Ілля та Наталія Присяжнюки, Андрій Валігурас, Йоганнес Бьоттхер, скрипаль Андре Бьоттхер, піаністка Олеся Савльицька. Концертна програма заходу охопила декілька жанрів музичного виконання, включаючи національні та оперні пісні, імпровізації на мотиви українських пісень у виконанні Марини Васильєвої і Сергія Буглака.
Цього вечора у приміщенні Генконсульства експонувалися роботи українських художників Флоріни Чудновської (м.Одеса) та Олександра Бабенка (м.Полтава). Креативні інспірації українських художників були високо оцінені німецькою публікою. У ході вечора відбувся ряд інших заходів, серед яких: читання творів Лесі Українки та Ліни Костенко українською і німецькою мовами, майстерклас із виготовлення традиційних українських ляльок-мотанок. Крім того, гості мали нагоду скуштувати різноманітні страви української традиційної кухні.
Під час заходу Генеральне консульство України відвідали представники мерії та Сенату Гамбурга, поліції, місцевих ЗМІ, політики та бізнесмени, журналісти, члени українських громадських організацій, молодіжних спілок, члени консульського корпусу, загалом понад 200 чоловік.