15 травня 2018 року Генеральне консульство України в Гамбурзі взяло участь у проекті Гамбурзького Сенату «Довга ніч консульств», який відбувся уже всьоме. Цьогорічний захід проходив у рамках Днів Європи у Гамбурзі. У заході взяло участь 30 консульських установ (з яких 16 – Генеральні консульства, 12 – Почесні), 4 Інститути та фонди і Міжнародний трибунал з морського права.
Головна мета проекту – надання можливості місцевим жителям, акредитованим представникам консульського корпусу та Гамбурзького магістрату ознайомитись з культурою представлених у Гамбурзі держав.
Захід розпочався вітальним словом Генерального консула України Оксани Тарасюк, яка подякувала українським митцям за громадську активність та популяризацію національної культури. До присутніх з привітанням звернувся також Голова Німецько-Українського Культурного товариства Мартін Дітце, співорганізатор цього свята.
Перед гостями заходу виступили українські митці - піаністка Марина Васильєва та співачка Катерина Островська. Українську поезію в оригіналі та перекладах презентувала місцева активістка Соломія Кушнір. Присутні мали нагоду також оглянути колекцію ляльок-мотанок майстрині-лялькарки з Бремена Тетяни Золочевської та ляльки з колекції інших українських митців.
Цього вечора у приміщенні Генконсульства експонувалися роботи українського художника з Берліна, уродженця Черкаської області Василя Ілліча Невмитого. В.І.Невмитий закінчив школу дизайнерів у Берліні та працює у Спілці Берлінських Художників.
Крім того, гості вечора мали нагоду скуштувати різноманітні страви української традиційної кухні.
Під час заходу Генеральне консульство України відвідала Сенатор з питань міського розвитку та комунального господарства Гамбурга Доротея Штапельфельдт, місцеві ЗМІ, політики та бізнесмени, журналісти, члени українських громадських організацій, молодіжних спілок, члени консульського корпусу, загалом понад 300 чоловік.
Проведений захід зміг привернути увагу до українського мистецтва, сприяти підвищенню іміджу нашої держави у ФРН і показати, що Україна має чим пишатись у культурній сфері.