Про надання консульських послуг громадянам України
Опубліковано 18 травня 2023 року о 18:56

Шановні громадяни!

Дехто з Вас зіштовхнувся зі складністю отримання слоту при онлайн-реєстрації на консульський прийом. Причина зрозуміла – через російську війну у Німеччині знайшли захист понад мільйон наших співвітчизників. І це на додаток до тих понад 250 тисяч громадян України, які уже перебували у країні. Тому навіть досягнуті на межі можливостей і ресурсів консульськими установами результати зі збільшення пропускної спроможності - у 2,5 рази, а з деяких консульських питань утричі - не можуть зараз задовольнити усіх бажаючих отримати консульську послугу.

Проте вихід із ситуації завжди можна знайти. Тож запрошуємо Вас уважно ознайомитися з нижче наведеною інформацією та обирати оптимальний для Ваших обставин варіант:

Паспортні питання

 • Чудовою новиною стало те, що завдяки зусиллям дипломатичної служби України та у співпраці з ДМСУ у Німеччині відкрито два паспортні сервісні центри ДП «Документ»: у Берліні https://berlin.pasport.org.ua/ та у Кельні https://cologne.pasport.org.ua/ . А це означає, що громадяни України, які тимчасово перебувають у Німеччини (це стосується й шукачів захисту за §24), можуть туди подати документи на оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон (закордонного паспорта). Оскільки пропускна спроможність цих центрів значно перевищує можливості українських консульських установ у ФРН, разом узятих, громадянам немає потреби довго «ловити» вільний слот задля подачі документів. Також там можна зробити те, на що не уповноважена консульська служба, а саме оформити ідентифікаційну картку (внутрішній паспорт) та продовжити/оновити українські водійські права.
 • Для громадян України, які постійно проживають за кордоном (тобто мають у своїх закордонних паспортах штамп українською мовою «Постійне проживання») за рекомендацією МЗС України спеціально створено можливість окремого запису в Е-черзі для подачі документів на оформлення нового закордонного паспорта. Така категорія громадян, може брати слот як на загальних підставах, так і у розділі «Оформлення ПГУВК для тих, хто ПОСТІЙНО проживає у ФРН», за умови, що вони мешкають у Гамбурзі, Бремені, Нижній Саксонії чи Шлезвіг-Гольштейні.  https://hamburg.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasportni-pitannya/oformlennya-ta-obmin-zakordonnogo-pasporta
 • Звертаємо увагу, що такі послуги як «Продовження терміну дії паспорта» чи «Вписання відомостей про дитину у паспорт одного з батьків» стали вимушеними кроками на час дії воєнного стану і не замінюють собою оформлення нового паспорта собі чи дитині, особливо при подорожах чи деяких правових діях в країні перебування. Тому рекомендуємо за наявної можливості вжити заходів для оформлення нових чинних документів.


Нотаріальні питання

 • Звертаємо увагу, що довіреності можуть бути посвідчені не лише консульством, але й німецьким нотаріусом.  Довіреності, видані громадянами України та посвідчені нотаріусами іноземних держав, приймаються на території України без реєстрації таких довіреностей в Єдиному реєстрі довіреностей, але за умови проставлення апостиля (інформацію про апостиль і де його проставляють німецькі органи влади, можна знайти за посиланням https://hamburg.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/zasvidchennya-dokumentiv).
 • У разі, якщо необхідна Вам нотаріальна дія буде вчинена нотаріусом іноземної держави (зокрема Німеччини), рекомендуємо ознайомитися з інформаційним листом, підготовленим Нотаріальною палатою України, за посиланням https://npu.ua/news/inf-inoz-dovirenist/

Консульський облік

 • Для постановки на консульський облік (як постійний, так і тимчасовий) громадянин може або направити відповідні документи поштою, або шляхом листування з нашим генконсульством отримати термін для подачі відповідних документів. Більш детальна інформація за посиланням https://hamburg.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/4281-konsulysykij-oblik .


Реєстрація новонародженої дитини громадянином України за народженням


Питання РАЦС

 • Такі питання розглядаються індивідуально. Тож рекомендуємо спочатку уважно ознайомитися з інформацією за посиланням https://hamburg.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/reyestraciya-aktiv-civilnogo-stanu і, якщо Ваш випадок підлягає реєстрації в консульській установі, письмово звернутися на електронну скриньку Генконсульства [email protected] з позначкою у темі #Питання_РАЦС для отримання окремого терміну для приходу до установи.


Посвідчення особи на повернення в Україну


Як бачите, безвихідних ситуацій не буває.

Водночас застерігаємо Вас від звернення за допомогою з отримання слоту до т.зв. посередників, які часто користуються Вашим незнанням існуючих можливостей і єдиною метою яких є недоброчесний заробіток на Вашій ситуації. Недобросовісність і злочинність дій таких осіб часто мають своїм результатом те, що громадяни нібито мають  онлайн-реєстрацію на консульський прийом, однак їхні дані відсутні у системі Е-черги і, відповідно, вони не можуть отримати бажану консульську послугу.

У свою чергу, ми продовжуємо працювати над створенням додаткових можливостей для отримання консульських послуг.


З турботою про Вас,

Генеральне консульство України у Гамбурзі


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux